Zmień otoczenie w swoim ogrodzie

Ogród to dzisiaj nie tylko kwiaty – to przede wszystkim miejsce, gdzie spędzamy czas, pragniemy się relaksować, to miejsce zabaw naszych dzieci. Warto zaaranżować to w taki sposób, aby umeblowanie sprzyjało odpoczynkowi. Jakie rozwiązania warto rozważyć podczas urządzania własnego ogrodu?

Meble trwałe i odporne na uszkodzenia

Szukając mebli outdoorowych zazwyczaj skupiamy się na ich wyglądzie, znacznie mniej uwagi poświęcając trwałości i materiałom. Ważne jest, aby meble ogrodowe wykonane były z materiałów zabezpieczonych przed wilgocią, wnikaniem kurzu. Wśród rekomendowanych mebli wymienia się te oparte na aluminiowych stelażach: leżaki do ogrodu, lekkie fotele i krzesła, nowoczesne stoliki kawowe. Lekkie, aluminiowe stelaże malowane są proszkowo, co zabezpiecza je przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Niska waga sprawia, że bez trudu możemy je podnosić czy przenosić.

Jak chronić się przed silnym słońcem?

Ochrona przed silnym słońcem jest niezwykle ważna, kiedy planujemy spędzać długie godziny w ogrodzie. Współcześnie warte rozważenia są dwie opcje. Pierwsza to nowoczesne parasole ogrodowe, posiadające kilka punktów regulacji, przez co możliwe jest płynne zmienianie kąta padania cienia. Parasole posiadają obszerne czasze, których bok może dochodzić nawet do 4 metrów długości. Czasza tworzona jest z tkanin poliestrowych pokrytych warstwa poliuretanu, dzięki czemu chroni ona przed słońcem i deszczem.

Alternatywą dla parasola jest nowoczesne pergola ogrodowa, wznoszona na aluminiowych, malowanych proszkowo profilach. Na jej szczycie znajduje się ruchomy dach, który w zależności od potrzeb może zostać złożony lub rozłożony. Dach w pozycji rozłożonej chroni nas nie tylko przed słońcem, ale i deszczem – zintegrowane rynny odprowadzają wodę poza obręb pergoli.

 

 

Posty powiązane

dekoracyjne poduszki duze grille stoły na balkon