Zdrowe nawyki żywieniowe

Jakość tego, co codziennie spożywamy ma bezpośrednie przełożenie na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Warto wybierać produkty w sklepie nie przez wzgląd na ich atrakcyjny wygląd, ale przede wszystkim mając na uwadze to, aby były one wartościowe i pełne mikroelementów. O czym pamiętać podczas codziennych zakupów? Jakie produkty wybierać, a jakich unikać?

W poszukiwaniu zdrowia na sklepowych półkach

Zasady żywienia mówią jasno, że nasza codzienna dieta powinna być pełna warzyw i owoców, najlepiej nieprzetworzonych. Takie elementy dostarczą do naszego organizmu witamin, mikroelementów, minerałów. Zawarty w owocach błonnik pozwoli także na regulowanie przemiany materii. Każdego dnia warto także sięgać po produkty zbożowe i mleczne, najlepiej te nieprzetwarzane. W przypadku tych pierwszych posiadają one wiele żelaza, błonnika, witamin. Przetwory mleczne pozwolą na uzupełnienie wapnia w organizmie i wzmocnienie naszych kości.

Jak gotować i smażyć lepiej?

Codzienne przygotowywanie posiłków z czasem może okazać się nużące. Warto więc zadbać o garnki i patelnie, które pozwolą nam lepiej kontrolować stan jakości przygotowywanych potraw. Na stronie gerlach.pl znajdziemy komplety innowacyjnych garnków, których budowa pozwala na wykorzystywanie ich na różnorodnych rodzajach kuchenek (gazowych, elektrycznych, indukcyjnych). Garnki te posiadają dyski aluminiowe wbudowane w dno, co sprawia, że ciepło jest lepiej rozprowadzane wewnątrz garnka. Innowacja ta pozwala też na oszczędność energii! Same garnki od producenta tworzone są ze stali nierdzewnej, zabezpieczonej przed działaniem wilgoci, korozja, odkształceniami. Wygodne i stabilne uchwyty pozwolą na podnoszenie garnków, a wewnętrzne miarki umożliwią precyzyjne odmierzanie płynów.

Posty powiązane