Zawód: trener personalny

Coraz więcej młodych osób decyduje się na wykonywanie zawodu związanego z aktywnością fizyczną. Młode osoby często zostają więc trenerami różnych dyscyplin: tenisa, piłki nożnej, piłki siatkowej. Często decydują się również na pracę na siłowni, zazwyczaj jako trenerzy personalni.

Trener personalny – zawód z przyszłością?

Już teraz z całą pewnością można powiedzieć, że moda na zdrowy styl życia i uprawnianie aktywności fizycznej szybko się nie skończy. Nic więc dziwnego, że młodzi ludzie, którzy od pewnego czasu ćwiczą na siłowni decydują się na zrobienie kursu trenera personalnego.
Otrzymanie legitymacji trenera pozwala na rozpoczęcie kariery, która może nie tylko sprawiać dużą satysfakcję, ale może też okazać się całkiem niezłym źródłem zarobków. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, w których niezwykle łatwo jest rozreklamować swoją działalność na portalach społecznościowych. A taka reklama z pewnością pomoże początkującym trenerom.

Kurs trenera personalnego

Jak wygląda sam kurs trenera personalnego? Kurs ten składa się z części teoretycznej oraz praktycznej, podczas której kursanci uczą się jak wykonywać ćwiczenia. Kursy odbywają się w największych miastach Polski: z pewnością można zrobić je w Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy Lublinie.
Jak długo trwa kurs? To zależy jaką opcję wybierzesz. Możesz zdecydować się na kurs weekendowy – w tym przypadku całość kursu zakończysz po kilku tygodniach. Możesz wybrać też kurs tygodniowy – zajęcia odbywają się tutaj codziennie przez cały tydzień. Trzeba również pamiętać o tym, że oprócz części teoretycznej oraz praktycznej kursant zobowiązany jest do odrobienia praktyki w wybranej przez siebie siłowni.
Po zakończeniu kursu świeżo upieczony trener dostaje legitymację oraz certyfikat potwierdzający zdobyte przez niego uprawnienia.

Ile zarabia początkujący trener personalny?

W tym zawodzie, tak jak i w innych wiele zależy od doświadczenia, osobowości oraz umiejętności wypromowania siebie. Początkujący trener personalny zarabia około 40 – 50 zł za godzinę treningu indywidualnego, bardziej doświadczony 100 – 120 zł. Oczywiście podane kwoty są orientacyjne, bardzo dużo zależy też od siłowni, w której pracuje dany trener. Oczywistym jest, że zarobki zależą w dużej mierze od ilości klientów.
Warto wspomnieć w tym miejscu, że kurs trenera personalnego to wydatek rzędu 1500 – 2000 złotych. Zakładając, że osoba początkująca zarabia około 50 zł za godzinę i prowadzi dwa, trzy treningi personalne w ciągu dnia, śmiało można założyć, że koszt kursu zwróci się po miesiącu albo dwóch.
Artykuł powstał we wspłpracy ze specjalistami z Akademii Total Fit Center

Posty powiązane

https://overcomeback.com.pl https://kerganos.com https://ipjforum.org