Zapanuj nad alergią niklową!

Alergia na nikiel jest plagą naszych czasów. W Europie aż 15% populacji boryka się z nadwrażliwością na srebrzysty metal, a z roku na rok chorych wciąż przybywa. Jak zminimalizować dokuczliwe symptomy alergii? Sprawdź!

Unikanie kontaktu z alergenem

Pierwszym krokiem na drodze do odzyskania dobrego samopoczucia i zdrowej skóry jest zredukowanie do minimum kontaktu z alergenem. Guziki spodni warto pokryć bezbarwnym lakierem, a prace domowe wykonywać  w rękawiczkach. Przyjrzyj się bliżej swojej kuchni – aby gotowanie i spożywanie posiłków było maksymalnie bezpieczne, wymień sztućce i garnki na antyalergiczne modele oznaczone symbolem 18/0. Konieczne będzie również zrezygnowanie z mocnego makijażu – kolorowe kosmetyki o mocnej pigmentacji również zawierają w sobie nikiel.

Zdrowa dieta

Zanieczyszczenia środowiska, masowa produkcja żywności oraz stosowanie sztucznych nawozów i pestycydów doprowadziły do tego, że codziennie spożywamy około 300–600 mg niklu, a alergia niklowa może mieć również formę pokarmową. Aby zminimalizować przykre symptomy choroby, alergicy powinni wykluczyć ze swojego jadłospisu między innymi produkty wysoko przetworzone, soję, mocną herbatę, zboża i produkty pełnoziarniste, kawę, kakao, mąkę, orzechy, owoce morza, łososia, suszone owoce, produkty puszkowane.  Podstawę diety powinno stanowić głównie mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego.

Postaw barierę!

Niestety, ze względu na bardzo wysokie rozpowszechnienie niklu w naszym najbliższym otoczeniu, całkowite wyeliminowanie z codziennego życia drażniącego czynnika jest niemożliwe. Dlatego ważnym etapem „operacji antyniklowej” jest stosowanie maści, które ograniczą wchłanianie w głąb skóry szkodliwych jonów. Ratunkiem dla każdego alergika okazują się być nowoczesne kosmeceutyki (dostępne na stronie alergiananikiel.pl) – lekkie kremy i żele o bogatym składzie tworzą na skórze film, który jest dla alergenu barierą nie do przejścia!

Posty powiązane