Zagadki losu – tarot zna odpowiedzi na twoje pytania

Tarot to niezwykłe karty. Po części ze względu na swoją tajemniczą historię, ale przede wszystkim dlatego, że odpowiedzi i informacje o naszym życiu, których nam są w stanie udzielić nie tylko potrafią być zaskakujące, ale przede wszystkim są czasem zadziwiająco prawdziwe. Sprawdź, z czego się bierze magia tych niezwykłych kart.

Skąd się wziął tarot?

Specjaliści do dziś się spierają o to, skąd tak właściwie wziął się tarot. Jedni wskazują na Egipt, inni na wędrujących po całej Europie i Azji Cyganów, a jeszcze inni, sceptycznie nastawieni do magii tych kart, twierdzą, że tarot po prostu wyewoluował z gry karcianej niegdyś popularnej na terenie Italii. Jaka jest prawda zapewne nigdy się nie dowiemy, nie zmienia to jednak faktu, że życie gros osób na całym świecie odmieniła ta nierzadko niepozorna talia kart.

Co musisz wiedzieć o tarocie?

Współczesny tarot (bo warto wspomnieć, że talia kiedyś wyglądała zupełnie inaczej) składa się z 72 kart podzielonych na dwie podstawowe grupy, czyli tak zwane Wielkie i Małe Arkana. Przyjmuje się, że Wielkie Arkana mówią nam o większych tajemnicach życia, odwołując się do archetypów, wzorców zachowań i typów ludzi, których możemy spotkać na naszej drodze – ale także tych, którymi możemy się w ciągu naszego życia stać.
Natomiast Małe Arkana stanowią swoiste uzupełnienie informacji, których udzielają nam Wielkie Arkana. Ich zadaniem jest dokładniejsze oddanie wszystkich odcieni danej sytuacji – odwzorowanie wszystkich niuansów i potencjalnych rozwiązań. Razem są w stanie pokazać pytającemu nie tylko odpowiedź na pytanie, ale wskazać wszystkie potencjalne rozwiązania.

Znajdź odpowiedź na swoje pytania w kartach

Tarota można jak najbardziej postawić samemu – nic nie stoi na przeszkodzie. Ba, może być wspaniałą przygodą i sposobem na lepsze zrozumienie naszych emocji i osobowości. Jednak sporo osób uważa, że stawianie kart jest trudne, i wolą skorzystać z pomocy wróżki. To też dobre rozwiązanie – pod warunkiem jednak, że trafimy na prawdziwie dobrą duszę. Warto szukać osób, które wróżeniem zajmują się od lat, oraz szukać opinii (także w internecie, chociażby na forach ezoterycznych). Nie zaszkodzi także przeprowadzić wywiadu wśród swoich znajomych – możesz być zaskoczona tym, jak wiele osób z twojego środowiska szuka porad i pomocy właśnie w gabinetach wróżb.
Szukasz więcej informacji o tarocie? Odwiedź tarot.net.pl, stronę warszawskiej wróżki pokoleniowej, która porad udziela nie tylko osobiście, ale także online.

Posty powiązane

grill na taras poduszka ozdobne poduszka do ogrodu