Zadbaj o swoje zdrowie również w trakcie pracy!

Wygodne krzesło i dopasowane biurko są podstawą do tego, aby pracę biurową wykonywać solidnie i bez obciążania naszego organizmu. Niestety, w wielu miejscach pracy zapomina się o tym, jak ważne są te dwa elementy. O czym musimy pamiętać, każdego dnia zasiadając do komputera?

Wygodne krzesło – jak je rozpoznać w gąszczu produktów?

W sklepach meblowych znajdziemy tysiące interesujących krzeseł, które dedykowane są właśnie do biur i gabinetów. Projektanci stale zaskakują nowymi pomysłami i wykorzystaniem nietuzinkowych materiałów. Musimy jednak pamiętać o tym, że fotele biurowe obrotowe muszą być przede wszystkim wygodne i wspierać nasz kręgosłup. Szukając idealnego krzesła biurowego zwracajmy uwagę przede wszystkim na stelaż – musi być on wykonany z trwałych, odpornych na wyginanie materiałów, a jednocześnie lekki, aby móc bez problemu przemieszczać go z miejsca na miejsce. Niezwykle istotne są możliwości regulowania konkretnych elementów: wysokości siedziska, odchylenia podłokietników czy oparcia. Samo oparcie powinno mieć masujące wypustki oraz odpowiednio wyprofilowany łuk, aby nasze mięśnie pleców mogły odpocząć podczas opierania się. To podstawy!
Niezwykle istotne okaże się także przyjrzenie z bliska materiałom – tapicerka fotela powinna być wykonana z materiału odpornego na ścieranie, wnikanie brudu. Najlepszym rozwiązaniem są tkaniny bawełniane z domieszką syntetycznych włókien.

Gdzie znajdziemy najlepsze krzesła biurowe?

Warto szukać przede wszystkim w sklepach internetowych. Witryny takie jak krzesloteka.pl zapewnią nam najwyższy poziom obsługi i niezwykle szeroki wybór produktów. Zaletą korzystania ze sklepów internetowych jest fakt, że ceny są znacznie niższe niż w sklepach stacjonarnych. Dodatkowo możemy spodziewać się licznych rabatów i obniżek cen.
 
 

Posty powiązane