Wyposażenie sypialni – co wybrać?

Stworzenie komfortowej oraz eleganckiej sypialni nie musi być trudne – przekonują o tym nie tylko dekoratorzy wnętrz, ale i redaktorzy licznych magazynów wnętrzarskich. Przy odrobinie dobrych chęci i czasu uda nam się stworzyć wyjątkowe wnętrze, dopasowane do naszych potrzeb.

Materiały, dodatki…

Poza wybraniem konkretnych kolorów ścian i oświetlenia meble są najważniejszymi elementami wystroju. W sklepach meblowych znajdziemy wiele interesujących modeli łóżek, wykonanych zarówno z litego drewna, jak i płyt meblowych. Materiały te różnią się: lite drewno jest ciężkie i posiada gęstą strukturę, jest ono również wysoce odporne na uszkodzenia czy działanie wilgoci. Najczęściej wykorzystywanymi gatunkami drewna w Polsce są sosna, buk i dąb.W przypadku płyt meblowych są one znacznie lżejsze, ale też ich odporność na uszkodzenia jest mniejsza. Zaletą płyt meblowych jest jednak ich niższa cena.
Szukając łóżka funkcjonalne warto również zastanowić się nad modelami posiadającymi wewnętrzne komory. Z pewnością przydadzą się nam one do przechowywania pościeli czy ubrań sezonowych. Innym ciekawym dodatkiem może okazać się tapicerowany zagłówek, który ochroni plecy podczas czytania w łóżku.
Źródło: notodo.pl.

Posty powiązane

https://018.pl https://4sch.pl https://www.gama-sklep.com.pl/a/157-jaki-kolor-mebli-kuchennych-jest-modny