Wybierz tarasolę i ciesz się tarasem na nowo

Coraz cieplejsze dni skłaniają nas do tego, aby zacząć porządkować nasze ogrody i tarasy. Wraz z nadejściem lata chętnie korzystamy z tych przydomowych przestrzeni, tworząc w nich miejsce wypoczynkowe dla całej rodziny. Okazuje się, że nawet niewielki taras może okazać się miejscem idealnym do relaksu – konieczne są jedynie odpowiednio dobrane elementy. Jakie?

 

Meble dopasowane do potrzeb

Punktem centralnym na tarasie stanie się zestaw wypoczynkowy – wybór mebli ogrodowych jest naprawdę szeroki. Szukając idealnego kompletu zwracajmy uwagę nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim: na materiały. Meble muszą być wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne czy koślawienie.

 

Nowoczesne zadaszenie, pod którym ukryjemy się przed palącym słońcem

Coraz większa ilość posiadaczy tarasów zastanawia się, jak w funkcjonalny sposób zadaszyć taras. Parasole ogrodowe stosowane do niedawna wydają się być dzisiaj mało praktyczne – pozwalają one na zacienienie wyłącznie niewielkiego obszaru. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie tarasoli, która nie tylko ochroni nas przed promieniowanie UV czy deszczem, ale i stanie się estetyczną ozdoba tarasu. Piękne przykłady funkcjonalnych tarasoli znajdziemy na stronie tarasola.pl.

 

Dlaczego warto zainwestować w tarasolę?

Nowoczesne tarasole tworzone są z trwałych materiałów: konstrukcja wykonana jest z aluminium malowanego proszkowo, co chroni tworzywo przed działaniem wilgoci i wnikaniem rdzy. Wewnątrz konstrukcji znajduje się system odprowadzania wody.

Zadaszenie tarasoli przyciąga wzrok – może być ono wykonane na różne sposoby. Wśród najchętniej wymienianych wskazuje się zadaszenie lamelowe, tworzone z ruchomych, aluminiowych elementów. Poprzez kontrolowanie ułożenia lameli użytkownik sam decyduje, ile słońca dostaje się pod tarasolę. Innym rodzajem zadaszenia są dachy tworzone z tkanin poliestrowych pokrytych poliuretanem. Dachy są zabezpieczone przed wnikaniem kurzu, promieniowaniem UV, wilgocią.

 

 

Posty powiązane

https://www.gama-sklep.com.pl/a/98-jakie-lozko-do-sypialni-drewniane-czy-tapicerowane https://www.gama-sklep.com.pl/a/561-nowoczesne-kuchnie-z-wyspami https://www.gama-sklep.com.pl/a/335-kuchnia-z-wysoka-zabudowa