Wróżenie dawniej i dzisiaj!

Chęć poznania przyszłości towarzyszy ludzkości od wieków – już starożytne cywilizacje posiadały swoje tajemnicze rytuały, których celem było przewidywanie losów. Przez wieki wróżeniem zajmowali się specjalnie wybrani ludzie – kapłani, kapłanki, druidzi, szamani. Zazwyczaj zwracali się oni do swoich bóstw w poszukiwaniu wizji przyszłości, nierzadko jednak korzystali z tego, co dała im natura: roślin, grzybów. Ich działanie wywoływało halucynacje, w których upatrywano wizji nadchodzących dni. W starożytnym Egipcie kapłani wykorzystywali zjawiska przyrodnicze, aby manipulować masami – błędnie podawali, że są to znaki od bogów.

Wielu z dawnych szamanów interpretowało także znaki dawane przez naturę – znakiem mogło być pojawienie się konkretnego zwierzęcia czy też klucza ptaków, przecinającego niebo. Znaki widywane były także w prądach wody, szumie wiatru.

Wróżenie współcześnie

Współcześnie wróżenie często nawiązuje do dawnych technik przewidywania przyszłości. Wróżbici chętnie zaglądają w gwiazdy i na podstawie naszej daty urodzenia określają, co czekać nas będzie w kolejnych miesiącach. Jeśli pragniemy poznać nasza przyszłość wystarczy zamówić wróżby on line – znajdziemy je na portalach ezoterycznych, gdzie współpracują ze sobą liczni wróżbici, tarociści, numerolodzy i wielu innych.

Posty powiązane

hliníkové prístrešky na terasu zahradne led svetla zahradne lampy solarne