Wózki do sprzątania i ich rodzaje.

Nie da się ukryć, że wózki do sprzątania to produkty, które są przez nas bagatelizowane. Nie chodzi o to, że pełnią one rolę drugorzędną… W przypadku niejednego przedsiębiorstwa, to od nich zależy czy będziemy pracować w czystym otoczeniu.
Chodzi tu bardziej o to, że tak naprawdę nie wiemy jaka jest konkretna oferta wózków do sprzątania. Gdybyśmy bez pomocy Internetu mieli opisać, jakie wózki posiadamy na terenie naszej firmy, trudno by nam było podać jego konkretną nazwę. Poniższe zestawienie jest sporządzone właśnie po to, by szczegółowo opisać podstawowe rodzaje wózków do sprzątania, na jakie możemy natrafić w naszej firmie i nie tylko. A więc – zaczynamy!

Najpopularniejsze rodzaje wózków do sprzątania:

1. Wózki jednowiadrowe – jak sama nazwa wskazuje, składają się one z jednego wiadra, które umiejscowione jest na specjalnej ramie z przymocowanymi kolami. Są to najtańsze i jednocześnie najprostsze tego typu wózki.
2. Wózki dwuwiadrowe – ich konstrukcja jest bardziej zaawansowana. Składają się z dwóch wiader, osadzonych na ramie wózka. Dzięki temu, jeden wózek umożliwia transport aż dwóch substancji czyszczących.
3. Wózki serwisowe. Są to konstrukcje znacznie bardziej zaawansowane. Posiadają bardziej rozbudowaną ramę i zazwyczaj – mniejsze niż w dwóch powyższych przypadkach wiadra. Dzięki temu, w jednym wózku mamy możliwość przewiezienia szeregu różnych rzeczy, począwszy od narzędzi a na artykułach sprzątających kończąc.
4. Wózki z przeznaczeniem na śmieci i odpady. Wózki te, nie posiadają już tak jak w poprzednich przypadkach wiader, lecz zazwyczaj doczepiane są do nich worki na śmieci, najlepiej odpowiednio opisane. Posiadając taki wózek, otrzymujemy coś na wzór mobilnego kosza na śmieci.
5. Wózki sprzątające – w tym przypadku, mamy do czynienia z wózkami zaopatrzonymi w mopy i wiadra. Dzięki temu, od razu możemy „za jednym zamachem” zająć się jednocześnie polewaniem czyszczonej powierzchni detergentem i czyszczeniem jej za pomocą mopa. W porównaniu z punktem pierwszym, te wózki do sprzątania oznaczają większą ergonomię i wygodę w pracy.
6. Wózki szpitalne, to praktycznie największy rodzaj wózków sprzątających, jakie możemy znaleźć na naszym rynku. Są one naprawdę ogromne, ale mimo to charakteryzują się one niewielkim ciężarem. Ponadto składają się one z wielu różnych przegród, które umożliwiają przewożenie rozmaitych towarów i to na duże odległości. Zwykle wózki do sprzątania w wersji szpitalnej charakteryzują się mocno zaokrąglonymi kształtami. Chodzi o to, by ich powierzchnia była znacznie łatwiejsza w czyszczeniu a co za tym idzie – bezpieczniejsza dla pacjentów pod kątem zakażenia septycznego.
Co ważne – wiele sklepów internetowych a także stacjonarnych, które na co dzień zajmują się sprzedażą tego typu wózków, decyduje się również na umieszczanie w swoim asortymencie różnego rodzaju akcesoriów do nich. Są to między innymi:
1. Wyciskarki do wózków sprzątających – dzięki którym można łatwo wycisnąć mopa bez konieczności chodzenia z osobną wyciskarką. Wyciskarki te mają formę specjalnej nakładki, kompatybilnej ze sprzedawanymi wózkami do sprzątania.
2. Dodatkowe wiaderka, które przydadzą się szczególnie w przypadku zakupu bardziej zaawansowanych wózków, takich jak w wersji szpitalnej czy też serwisowej.
Jak widać, wbrew pozorom oferta wózków do sprzątania jest w tym wypadku bardzo bogata. Jest to kolejny przykład dostosowania i ciągłego ulepszania produktu do uwarunkowań Klienta.

Posty powiązane