Wózki do sprzątania dla profesjonalistów

Profesjonalne sprzątanie w obiektach komercyjnych wymaga skorzystania z profesjonalnego sprzętu, który umożliwia nie tylko szybkie sprzątanie podłóg, ale również zabranie śmieci czy uzupełnienie artykułów higienicznych. W zależności od rodzaju wykonywanych czynności sprzątających powinien być dokonany wybór wózka do sprzątania, który z jednej strony powinien ułatwić sprzątanie, a z drugiej nie powinien stanowić dodatkowego obciążenia dla serwisu sprzątającego.

Sprzątanie podłóg i korytarzy

W większości biur sprzątanie ogranicza się do codziennego zmywania na mokro podłóg, co oznacza, że wózki do sprzątania powinny zawierać mopy, specjalną wyciskarkę do niego, która może być umieszczona zarówno bezpośrednio na wiaderku, jak i na specjalnej nakładce, oraz wspomniane już wiaderko. Przy mniejszych wózkach także powinno się pojawić miejsce na różnego rodzaju czyściki. Dodatkowe półki, które mogą być półkami zawieszanymi czy odginanymi, to z kolei miejsce na środki czystości.

Sprzątanie w hotelach i placówkach edukacyjnych

Dużo większe wymagania pod względem sprzątania pojawiają się w placówkach edukacyjnych oraz w hotelach. Tam oprócz tempa sprzątania ważne jest również wykonanie wielu czynności w jednym czasie, dlatego zestawy do sprzątania powinny zapewniać również możliwość szybkiego zabrania śmieci, uzupełnienie papieru, ręczników papierowych oraz mydła, a nawet wymianę czy zabranie bielizny pościelowej i ręczników. Ze względu na wielofunkcyjność takie wózki do sprzątania muszą być wózkami większymi oraz cięższymi, bardzo często wykonuje się je z metalu. Na stelażu takiego wózka mogą być dodatkowo zawieszane specjalne półki, których przeznaczenie jest uzależnione od rodzaju sprzątania.
Sprzątanie musi być wykonane dosyć szybko, dlatego w zestawach do sprzątania musi być co najmniej jedno wiaderko z wodą, w większych wózkach takie wiaderka są dwa, przy czym są one oferowane razem z wózkiem ze względu na swój kształt, ściśle dopasowany do stelaża wózka. Przy sprzątaniu na mokro ważna jest również możliwość sięgania po różne rodzaje mopów, dlatego w wózku do sprzątania powinno się pojawić miejsce na kilka rodzajów czyszczących końcówek, których wielkość oraz rodzaj dobiera się pod kątem sprzątanej powierzchni. Mopy duże, wykonane z mikrofibry czy bawełny, sprawdzają się przy konieczności zmywania na mokro dużych płaskich powierzchni. Odchodzi się jednak od sprzątania z wykorzystaniem mopów sznurkowych ze względu na fakt, że umożliwiają one sprzątnięcie niewielkiej powierzchni, a jednocześnie są bardzo podatne na zużycie.
Wózki do sprzątania, mopy i zestawy przyrządów do sprzątania znajdziesz w serwisie mopy-ceg.pl

Posty powiązane