Woda w naszym domu

Człowiek nie może funkcjonować bez wody – to proste stwierdzenie pomimo tego, że jest znane każdemu, nabiera zupełnie innego wymiaru jeżeli spojrzymy na nie w perspektywie miejsca zamieszkania. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie, aby w naszym domu czy mieszkaniu nie było bieżącej wody!

Różne standardy wody

Nie wyobrażamy sobie braku wody, której nie moglibyśmy wykorzystywać do codziennych aktywności życiowych – do picia, do mycia się czy do utrzymania higieny w miejscu zamieszkania. Rzadko kiedy zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że woda w naszych kranach może odbiegać od powszechnych standardów jakościowych. Dlaczego i jak sobie z tym radzić?

Skład chemiczny wody w stacji uzdatniania oraz w naszych domach

Pomimo tego, że wszystkie stacje uzdatniania wody podają skład chemiczny wody, która opuszcza daną stację i trafia do miejskich wodociągów, a która jednocześnie jest stale monitorowana pod kątem jakościowym związanym z określonymi, to niemożliwe jest stałe badania stanu wody u odbiorców końcowych – w naszych mieszkaniach i domach. Różnica między stanem wody w momencie opuszczenia stacji uzdatniania, a stanem wody dopływającej do naszego domu wynikać może przede wszystkim ze stanu wodociągów, którymi się ona porusza – często są to stare rury, w których może znajdować się wiele baterii i drobnoustrojów.

Polepszamy jakość wody?

Rozwiązaniem problemów z jakością wody w naszym domu są wszelkiego rodzaju filtry do wody. Niezależnie od tego w jakiej formie filtry do wody zastosujemy w naszej domowej sieci, czy będzie to filtr w postaci dzbanka z odstojnikiem, czy też zestaw filtrów podzlewozmywakowych, z pewnością odczujemy skutki w jakości domowej wody.

Jaki filtr zastosować?

Wbrew pozorom filtry do wody nie są zawsze takie same – w zależności od materiału filtrującego mogą one wyłapywać inne rzeczy z wody sprawiając, że będzie ona zawierała mniej drobnoustrojów, mniej substancji twardych czy również mogą zmiękczać wodę. Zwłaszcza ta ostatnia okoliczność może wpływać nie tylko na smak samej wody, a tym samym potraw przygotowanych w oparciu o nią, ale również miększa woda to większa ochrona wszelkich sprzętów korzystających z wody – czajnika, pralki czy także zmywarki!
Podsumowując, warto stosować filtry do wody w naszym domu niezależnie od tego czy miałby to być jeden filtr, czy cały zestaw. W każdym przypadku dobry filtr, o który będziemy regularnie dbali poprzez okresowe wymiany, będzie miał wyłącznie pozytywny wpływ na jakość naszej domowej wody i może uchronić nas przed wieloma problemami.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Rosmosis

Posty powiązane