Wiązania to podstawa

Wiązania skiturowe atomic to elementy, bez których nawet nie możemy pomarzyć o uprawianiu skitoru- niezwykle przyjemnego i dość ekscentrycznego sportu. Odpowiednie narty, wiązania i dodatkowy sprzęt (np. foki) zagwarantują nam ogromną frajdę z uprawiania tego nowoczesnego i niezwykle ciekawego sportu.

Jeżeli mowa o wiązaniach skiturowych to zwykle wyróżnia się ich podział na wiązania zjazdowe, wiązania szynowe i wiązania kłowe. Każdy z tych rodzajów wiązań ma inne zastosowanie, jednak warto poznać, czym one się różnią. Wiązania szynowe szczególnie polecane są dla tych osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem skiturowym. Są one niezwykle wygodne dla początkujących, a także bardzo łatwe w obsłudze. Ich wadą jest jednak to, że w porównaniu do innych rodzajów wiązań, te naprawdę dużo ważą. Od kilku ostatnich lat na rynku możemy zaobserwować coraz większe zainteresowanie narciarzy innym rodzajem wiązań, a mianowicie wiązaniami kłowymi. Te wiązania mają dość ciekawą historię, ponieważ jest to system wynaleziony przez firmę Dynafit i stosowany od ponad 20 lat. Według wszystkich, którzy uprawiają narciarstwo skiturowe, wiązania kłowe są po prostu naturalną drogą rozwoju skiturów, każdy kiedyś miał je w swoim posiadaniu. Ich ogromną zaletą jest to, że te wiązania są w wiele lżejsze od swoich szynowych poprzedników, dzięki czemu tez pozwalają wkroczyć użytkownikowi w erę tzw. szybkiego i bardzo komfortowego przemieszczania się w górach. Każdy, kto zaczyna swoją przygodę z narciarstwem, powinien znaleźć swoje ulubione wiązania, ponieważ wybór zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Czasami jednej osobie może przeszkadzać ciężar jednego rodzaju wiązań, a druga w ogóle go nie zauważy. To wszystko kwestie gustu.

Wiązania skiturowe atomic

Tak naprawdę bez odpowiednich wiązań nie ma mowy o myśleniu o skiturze. Bez wiązań skituring w ogóle nie byłby możliwy, bo to właśnie wiązania pozwalają narciarzom na swobodny ruch stopy podczas podejścia, zaś kiedy są zablokowane przy zjeździe, doskonale trzymają but narciarski. Tak więc spełniają identyczne funkcje, jak i klasyczne wiązania zjazdowe. Wiązania skiturowe atomic wyposażone są także w specjalne podpórki, które to działają w taki sposób, że podnoszą oparcie pięty przy stromych podejściach. Wybierając wiązania skiturowe atomic w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na buty narciarskie. Zaleca się, by to właśnie od nich zacząć kompletowanie własnego sprzętu skiturowego. Bez dwóch zdań, wygodne buty to połowa sukcesu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie wiązania skiturowe atomic.

Posty powiązane