Weź włos na sposób – czyli o depilacji pastą cukrową

Jeśli jeszcze nie wiesz, czym jest depilacja z użyciem pasty cukrowej i dlaczego warto tej metody spróbować to zapraszamy do lektury. Jak przygotować własną pastę, ile kosztuje gotowa lub czy można poddać się temu zabiegowi w gabinecie kosmetycznym? Odpowiedzi poniżej.

Od czego zacząć?

Od poznania zalet depilacji pastą cukrową oczywiście! Golenie maszynką jest szalenie nieefektywne i na dłuższą metę zwyczajnie irytujące (szczególnie jeśli musisz robić to codziennie), depilacja kremami podobnie, wszelkie metody depilacji laserowej, choć skuteczne, to poważnie obciążają naszą kieszeń, wosk boli…Dlaczego by więc nie spróbować depilacji pastą cukrową? Czasochłonność – średnia, doznania bólowe mniejsze niż w przypadku depilatora i wosku, skuteczność – wysoka.
Jest to metoda, która od kilku sezonów króluje wśród osób preferujących jak najbardziej naturalne i zarazem skuteczne metody depilacji – w polskiej i zagranicznej blogosferze można znaleźć tysiące poradników dotyczących własnoręcznego przygotowania pasty cukrowej, jak również relacji z tego zabiegu wykonanego u gabinecie kosmetycznym.
Do samodzielnego wykonania pasty cukrowej potrzebne będą:
ok. 1 szklanka cukru
pół szklanki wody
sok z połówki cytryny
łyżka miodu (najlepiej naturalnego, ale może być też sztuczny)
Wszystkie składniki należy połączyć ze sobą w rondelku o grubym dnie, gotować aż wszystkie składniki połączą się ze sobą i rozpuszczą (co powinno trwać około 35 minut), a następnie przelać do niewielkiego słoiczka i zacząć swoją pierwszą depilację pastą cukrową!

Dla leniwych

Jeśli jednak powyższy przepis wydaje się zbyt skomplikowany (a wbrew pozorom, o uzyskanie właściwej konsystencji pasty wcale nie jest tak łatwo – miksturze grozi przypalenie, zbytnia ciągliwość i mała elastyczność uniemożliwiające przeprowadzenie depilacji) to na rynku dostępne są gotowe pasty cukrowe o idealnej konsystencji, gotowe do nakładania. Mogą wymagać wcześniejszego delikatnego rozgrzania w dłoniach. Ich koszt jest różny, najczęściej wynosi jednak ok. 10-15 zł za 100 ml produktu.
Używając gotowej pasty postępować należy podobnie jak przy depilacji plastrami z woskiem, z tym że pastę odrywa się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa (a nie przeciwnie do niego jak przy użyciu wosku). Zapobiega to urywaniu włosków tuż przy cebulce oraz zmniejsza bolesność zabiegu. Mniejsze odczucia bólowe związane są także z faktem, że pasta nie przykleja się do skóry ciała, a jedynie do włosków, minimalizując w ten sposób ryzyko uszkodzenia, czy podrażnienia skóry. Oczywiście, indywidualne odczuwanie bólu zależne jest od wrażliwości receptorów bólowych, jednak zabieg depilacji pastą cukrową najczęściej porównywany do nieco mniej bolesnej depilacji woskiem.
Na całe szczęście, coraz większa liczba salonów kosmetycznych decyduje się na zamieszczenie w swojej ofercie usługi jaką jest depilacja pastą cukrową. Nie ma właściwie przeciwwskazań jeśli chodzi o miejsca zastosowania pasty. Cena zabiegu jest wyższa niż przy użyciu wosku, efekty zaś utrzymują się około 2-3 tygodni.
Artykuł powstał we współpracy z Medica SPA z Warszawy

Previous article

Jak wybrać czółenka?

Next article

Jaki masaż wybrać?

Posty powiązane