Weekend w górach? Czas na Pieniny!

Szukasz miejsca, w którym odpoczniesz od zgiełku wielkiego miasta, natłoku zajęć i pracy, a równocześnie kochasz góry? Jeśli tak, najwyższy czas wybrać się w Pieniny!

Pieniny – malownicze szlaki i spokój

W Pieninach mamy do dyspozycji sporo malowniczych szlaków i wyjątkowych miejsc. Najoczywistszym wyborem są oczywiście dwie ikony Pienin, czyli Trzy Korony i Sokolica. Warto jednak też skierować się w stronę najpiękniejszego wąwozu Pienin, czyli Białej Wody.
Mniej wprawionym w górskie wędrówki polecamy spacer nad strumieniem przecinającym Szczawnicę, czyli wycieczkę promenadą Grajcarka.

Gdzie spać?

Największą bazę noclegową w okolicy ma Szczawnica – to zdecydowanie najpopularniejsza miejscość w Pieninach głównie ze względu na swój charakter uzdrowiskowy. Nie oznacza to jednak, że w Szczawnicy czeka nas tłok i mnóstwo turystów. To kameralne miasto, a apartamenty w Szczawnicy z pewnością uda nam się wynająć bez większego trudu. Ale uwaga – Pieniny z roku na rok zyskują na popularności, więc weekend w szczycie sezonu lepiej na wszelki wypadek zaplanować trochę wcześniej.

Jak dojechać?

Szczawnica jest świetnie skomunikowana, a dojazd nie powinien przysporzyć większych problemów. Wystarczy skierować się w stronę drogi łączącej Szczawnicę z Krościenkiem, najlepiej przez drogę wojewódzką przecinającą Nowy Targ, Krościenko, Łącko i Nowy Sącz.
Bez większego trudu do Szczawnicy dostaniemy się także komunikacją autobusową. Busy do Szczawnicy zatrzymują się m.in. na dworcach w Krakowie, Radomiu i Nowym Sączu. Sporo ofert znajdziemy także na serwisach typu blablacar.

Posty powiązane

prestrešenie terasy zahradne solarne osvetlenie led lampy do zahrady