Walka z bólem pleców i nakładka utwardzająca na materac

Ból pleców nigdy nie był i nigdy nie będzie niczym przyjemnym, dlatego warto go niwelować i walczyć z nim, jak tylko można. Bardzo często powodem, dla którego budzić się można z bóle pleców jest zły, źle dobrana poduszka i przede wszystkim źle dobrany materac. W tej ostatniej kwestii może pomóc nakładka utwardzająca na materac.

 

Dlaczego od wyboru złego materaca bolą plecy?

 

Plecy mogą być przemęczone, mogą boleć i ciężko będzie się nam ruszało wtedy, kiedy okazuje się, że materac jest za miękki. Warto go wymienić, jeśli jest to starszy materac lub w przypadku nowych materacy sprawdzi się coś takiego, jak nakładka utwardzająca na materac. Na pewno pomoże to w zredukowaniu całego bólu i na pewno sen będzie dużo bardziej komfortowy.

 

Nakładka utwardzająca na materac – z czego jest wykonana?

 

Taka nakładka utwardzająca na materac w środku zazwyczaj posiada wkład kokosowy lub matę kokosową, która z reguły jest dość twarda i to właśnie ona pozwoli na odpowiedni sen, bo będzie wpływała na lepsze ułożenie ciała. Zastosowanie maty kokosowej wpłynie też na dobrą cyrkulację powietrza w materacu. Jest ona z reguły bardzo często używana w materaca antyalergicznych, a dobra cyrkulacja hamuje powstawanie pleśni i drobnoustrojów.

 

Zmniejszenie napięcia mięśniowego

 

Wybór odpowiedniego materaca i odpowiednie ułożenie będzie wpływało na rozluźnienie mięśni, ponieważ w przypadku źle dobranego i zbyt miękkiego mięśnie stale są napięte, przez co możemy budzić się nie tylko z bólem pleców, ale i z bólem głowy.

 

 

Posty powiązane