W trosce o komfort konia

Uwielbiamy jazdę konną! Ten, kto choć raz spróbował tej formy aktywności, z pewnością do niej powróci. Przyjemność i fantastyczne doznania zwielokrotniają się wraz z tym, jak rozwijają się umiejętności jeździeckie. Galopować przed siebie, nie myśleć o niczym, tylko odczuwać wolność i jedność z całym światem. To doprawdy wspaniałe przeżycia, wręcz – nie do opisania. Ale nie byłyby one możliwe, gdyby nie wielkie i piękne zwierzę.

Czaprak dla konia

Ważne, żeby nie tylko jeździec czuł się wspaniale podczas jazdy, ale też, żeby koń miał maksimum komfortu. To on przecież w dużej mierze wykonuje dla nas ciężką pracę. Podejmowany przez zwierzę wysiłek jest ogromny. Porządny czaprak dla konia wchłonie pot i zapobiegnie otarciom. Pomoże rozwiązać zwykłe sprawy, o których zawsze trzeba pamiętać. Jeśli naprawdę zależy nam na koniu i jego kondycji.

Derka dla konia

Dobrej jakości derka dla konia to kolejna rzecz, która musi znaleźć się na wyposażeniu każdej stajni. Czaprak przypomina nieco końską bieliznę, a derka – pościel, ubranie czy nawet moskitierę. Pełnić może różne funkcję. Ta standardowa wiąże się po prostu z okryciem konia i ogrzaniem go podczas chłodnych dni. Przydaje się w stajni, na zewnątrz, ale też w podróży. Podobnie jak z ubieraniem dzieci, nie wolno przesadzić, żeby nie przegrzać konia. Trzeba umiejętnie dobierać grubość derki.
Dla wielu właścicieli koni nie bez znaczenia jest nie tylko jakość derek, ale również ich wygląd. W tym sezonie największą popularnością zdecydowanie cieszyć się będzie nowa kolekcja od Eskadrona – Eskadron Platinum 2017, godny następca Eskadron Heritage.
Pomysłowe derki przeciwowadowe ochronią konia przed dokuczliwymi insektami. Derki przeciwdeszczowe na pewno przydadzą się podczas deszczu. Umożliwią dbanie o zwierzę w różnych sytuacjach problematycznych.

Dobre jedzenie to podstawa

Podobnie jak u ludzi podstawowym czynnikiem, decydującym o zdrowiu i doskonałej kondycji konia, jest odpowiednia dieta. Liczą się dobrze dobrane pasze i suplementy. Odżywianie i suplementacja mają decydujący wpływa na wygląd, zdrowie i samopoczucie zwierząt.

Posty powiązane

https://corralesartists.org https://healthysaulttribe.com https://4sch.pl