W poszukiwaniu recepty na młody wygląd

Zdrowa i elastyczna skóra twarzy to nasza największa ozdoba – warto dbać o to, aby była odpowiednio odżywiona, nawodniona i pełna blasku. Niestety, pielęgnacja to za mało, aby zatrzymać procesy starzenia się skóry: możemy je jedynie zahamować. Jakie metody warto stosować, aby jak najdłużej cieszyć się promienną skórą na twarzy? Z pewnością warto zaznajomić się z zabiegami medycyny estetycznej!

Botoks i kwas hialuronowy – czy pomogą zatrzymać młodość?

Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz popularniejsze w Polsce – wszystko za sprawą spadających cen oraz ich wysokiej skuteczności. W gabinetach stosowane są dwa rodzaje substancji: botoks (poprawnie: toksyna botulinowa) oraz kwas hialuronowy. W przypadku botoksu jego zadaniem jest upośledzanie funkcji przewodzenia impulsów pomiędzy włóknami nerwowymi oraz rozluźnienie napięcia mięśni. Efekt zastosowania botoksu to gładka, rozluźniona skóra z widocznie wygładzonymi zmarszczkami. Efekty zabiegu medycyny estetycznej z wykorzystaniem botoksu widoczne są już po 2-3 dniach, a utrzymują się do 9 miesięcy.
W przypadku kwasu hialuronowego jego zadaniem jest wypełnianie zmarszczek, ale nie tylko. Kwas hialuronowy wykorzystywane jest również do konturowania twarzy, nadawania jej ostrzejszych rysów, wypełniania policzków, ust. Zastosowanie kwasu hialuronowego jest bezpieczne – jest to substancja przebadana i nie powodująca alergii. Efekty zabiegu widoczne są od razu i utrzymują się do 12 miesięcy. Po tym czasie możliwe jest powtórzenie procedury.

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej

Zanim zdecydujemy się na wypełnianie zmarszczek warto wiedzieć, że istnieją przeciwwskazania do wykonywania takich zabiegów. Do najpowszechniejszych zalicza się ciąże, choroby nowotworowe. Botoks nie powinien być stosowany u osób z chorobami sercowo-naczyniowymi. O innych przeciwwskazaniach warto przeczytać na stronie karolinakuśnierz.pl.

Next article

Powrót do formy

Posty powiązane

grill w ogrodzie ogrodowy pled pokrowiec na grill gazowy