Urozmaicamy przestrzeń ogrodową!

Do niedawna ogrody kojarzone były przede wszystkim z możliwością picia kawy pod parasolem, rozkoszowania się promieniami słońca, możliwością sadzenia ulubionych kwiatów. Wraz z kolejnymi modami, które przychodzą do Polski z zachodu zmienia się jednak oblicze klasycznego ogrodu. Lubimy tam grillować, opalać się, czytać książki, uprawiać sporty z dziećmi. Jakie możliwości stoją obecnie przed właścicielami ogrodów?

Wybierz meble ogrodowe

Najpowszechniejszym sposobem na zapełnienie ogrodu jest wyposażenie go w meble ogrodowe. Obecnie liczni producenci oferują nam meble wykonane z litego drewna, technorattanu, tworzyw syntetycznych. Warto zastanowić się, jakie meble sprawdza się najlepiej w naszym ogrodzie. Jeśli dysponujemy większa powierzchnią z pewnością możemy postawić na meble wykonane z litego drewna. W przypadku niewielkich ogrodów lepiej jest wybrać meble technorattanowe – lżejsze optycznie i łatwiejsze o przestawiania czy chowania przed ulewnym deszczem. Wszystkie oferowane w polskich sklepach meble ogrodowe odznaczają się dużą odpornością na uszkodzenia oraz zmienne warunki atmosferyczne. Aby dodatkowo podnieść komfort podczas odpoczynku możemy pokusić się o zakupienie dodatkowych poduszek, które ożywią nieco wizualnie meble.

SPA i jacuzzi do ogrodu

SPA i jacuzzi do ogrodu

Aktywny wypoczynek

Coraz popularniejsze staje się instalowanie w ogrodach wanien jacuzzi. Ten rodzaj wypoczynku przypadnie do gustu szczególnie osobom spędzającym w pracy długie godziny przy biurku. Jacuzzi pozwala na odprężenie całego ciała, delikatny masaż oraz możliwość spędzania czasu wspólnie z rodziną. Wanny jacuzzi są bowiem przystosowane do tego, aby korzystało z nich jednocześnie kilka osób.
Innym sposobem wypoczynku w ogrodzie może być zainstalowanie bramek do gry w piłkę i zachęcanie dzieci do wspólnych rozgrywek.
Źródło zdjęć: gardenspace.pl.

Posty powiązane