Turystyka w Świnoujściu

Wakacje nad morzem zawsze są cudownym pomysłem na spędzenie udanego urlopu. Tym bardziej, że nasz kraj dysponuje przepięknym Bałtykiem, dlatego nie trzeba daleko wyjeżdżać, aby móc wylegiwać się na plaży. Jedną z popularniejszych, nadmorskich miejscowości turystycznych jest w Polsce Świnoujście. Kwatery w Świnoujściu można zarezerwować już od kilkudziesięciu złotych, a dojazd do tego miasta jest banalnie prosty. Jak więc wygląda już sama turystyka w Świnoujściu?

Turystyka w Świnoujściu

To właśnie w tym mieście przez cały rok są dostępne punkty informacji turystycznej. Można się do nich wybrać, aby zaplanować sobie wycieczkę lub poznać lokalizację najcenniejszych zabytków. Jeden z punktów zlokalizowany jest na Wybrzeżu Władysława IV, tuż przy przeprawie promowej. Drugi mieści się obok dawnego przejścia granicznego Świnoujście-Ahlbeck. Latem Świnoujście otwiera jeszcze jeden punkt, który znajduje się obok mariny żeglarskiej. Miasto planuje również stworzenie szlaku wodnego.

Świnoujska plaża

Jeśli już wybierze się idealne kwatery Świnoujście i dojedzie się do tego miasta, warto zapoznać się lepiej z jego plażą. To ona ciągnie się aż przez 10 kilometrów. Plaża jest dość szeroka, co wynika z ciągłego cofania się morza. Ma to swoje wady, jednak dzięki temu kąpielisko świnoujskie jest w miarę płytkie i można się w nim swobodnie kąpać. Specjalne kąpielisko letnie mieści się nad Zatoką Pomorską. Okres kąpielowy trwa od 1 lipca do 31 sierpnia.
Warto zauważyć, że w okresie letnim wody Bałtyku po stronie polskiej są najcieplejsze właśnie w Świnoujściu. Dodatkowo, na plaży można skorzystać z najróżniejszych zjeżdżalni wodnych, trampolin lub wypożyczyć sobie skuter wodny, aby zaznać niecodziennej rozrywki. To właśnie z tego powodu rodziny z dziećmi najczęściej nad polskim morzem wynajmują właśnie kwatery w Świnoujściu.

Promenada

Każdy turysta powinien konieczne zajrzeć na promenadę w Świnoujściu. Dawniej, w czasach przedwojennych była ona bulwarem. Wokół całej promenady znajdują się najróżniejsze punkty gastronomiczne, puby, bary, restauracje, kawiarnie i ogródki piwne. Można w nich skosztować nadmorskich ryb lub ukoić pragnienie zimnym piwem. Oprócz tego wzdłuż promenady można znaleźć oceanarium, muszlę koncertową, a nawet kasyno. Takie atrakcje przyciągają turystów z całej Polski.

Szlaki turystyczne

Świnoujście to prawdziwy raj dla fanów kolarstwa, którzy mogą spokojnie zarezerwować sobie kwaterę w Świnoujściu, a następnie wybrać się na długie przejażdżki. To w tym mieście trasy rowerowe są bardzo dobrze oznakowane, wytyczone i przygotowane zgodnie z wymogami europejskich standardów turystycznych. Przy trasach można znaleźć wiaty turystyczne, które zawierają m.in. stojaki na pojazdy, a także tabliczki edukacyjne. Zapaleni rowerzyści do wyboru mają Szlak przez Świdny Las, Szlak dookoła Wyspy Karsibór lub międzynarodowe trasy.
W Świnoujściu znajdują się również trasy dla fanów pieszego zwiedzania. Jedną z nich jest Szlak Nadmorski, który biegnie od Świnoujścia do Żarnowca. Można na nim podziwiać piękny Bałtyk. Dla fanów produktywnego spędzania czasu została za to przygotowana Ścieżka dydaktyczna „Karsiborskie Paprocie”, na której można zapoznać się lepiej z samym Świnoujściem.
Jak sami widzimy, wakacje nad polskim morzem wcale nie muszą być nudne. Wystarczy tylko obrać za cel podróży atrakcyjną miejscowość turystyczną, jaką jest właśnie Świnoujście. Turyści do wyboru mają najróżniejsze kwatery w Świnoujściu, także bez problemu mogą zarezerwować sobie nocleg. A później wystarczy już tylko zapoznać się z krajobrazem tego miasta i odkryć lepiej polskie morze.

Posty powiązane