Strzał w dziesiątkę, czyli dobrze napisane CV

Szukanie pracy to spora dawka stresu. Nawet najbardziej pewna siebie osoba ma chwile wątpliwości i czasami zapomina o swoich atutach. Właśnie dlatego warto zainwestować czas (a czasami także pieniądze) w dobrze skonstruowane CV, które będzie świadczyć o profesjonalizmie i wyjątkowości przyszłego pracownika.

Po polsku

Już dawno pracodawcy przestali oszukiwać przyszłych pracowników tym, że dokładnie analizują każde przychodzące do ich biura CV. Nie ma na to ani czasu, ani ochoty. Znudzeni typowymi formularzami pisanymi według prostych schematów przerzucają kartki, które wyglądają niemal identycznie. Trzeba przyznać, że trudno się im dziwić, skoro niemal wszyscy korzystają z tych samych darmowych wzorców dostępnych w każdej wyszukiwarce internetowej. Jest jednak sposób na „zaistnienie” podczas rekrutacji. Wystarczy napisać dobre CV, które będzie perfekcyjnie punktować wszystkie zalety oraz podrasuje obraz pracownika w oczach pracodawcy. Niestety nie wszyscy posiadają umiejętność pisania takiego dokumentu, więc coraz częściej zajmują się tym profesjonalne firmy. CV na zamówienie to gwarancja jakości oraz tego, że przyszły aplikant nie popełni na tym etapie żadnej gafy.

Po angielsku

Coraz częściej pracownicy chwytają się także innych metod przyciągających uwagę do ich napisanych CV po polsku lub angielsku. Zdarzały się kolorowe kartki, niekonwencjonalne schematy prezentowania swojego doświadczenia i umiejętności, rysunki… O ile w niektórych branżach będzie to strzałem w dziesiątkę (biuro reklamowe, biuro architektoniczne, branża rozrywkowa), o tyle w poważnych placówkach taki formularz z pewnością zostanie od razu odrzucony. Sposobem na zainteresowanie rekruterów jest napisanie CV w języku angielskim. CV po angielsku to zawsze dobra decyzja. Dzięki temu pokazuje się swoją wszechstronność, odwagę do podejmowania nowych wyzwań, a także umiejętności posługiwania się obcym językiem w życiu codziennym. CV po angielsku oczywiście może być napisane na zlecenie np. na stronie https://kreatorzykariery.pl/pakiet-cv-i-lm-opis, dzięki czemu uniknie się nawet najmniejszego błędu związanego z gramatyką. Tuż przed rozmową kwalifikacyjną nikogo nie obchodzi czy to CV napisane własnoręcznie, czy też konstruowane CV na zamówienie. Istotny jest wyłącznie efekt.
Walka o dobre stanowisko pracy staje się coraz bardziej zacięta. Co rok na rynku pracy pojawia się wielu ambitnych ludzi, którzy chcą pokazać się z jak najlepszej strony swoim pracodawcom. Warto wyróżnić się pośród nich i zgłosić się z takim CV, które będzie pozytywnym zaskoczeniem dla przyszłego pracodawcy.

Posty powiązane

https://lewisma.org https://bankujec.pl https://www.fcbu.org