Stół do ogrodu – mebel do zadań specjalnych

Deszcz, ostre słońce, wysokie temperatury, mróz… Meble ogrodowe nieustannie narażone są na działanie czynników, które mogą niekorzystnie wpłynąć na ich wygląd. Wśród mebli, które najczęściej goszczą w przydomowych ogrodach i na tarasach, ważne miejsce zajmuje stół. Jaki model będzie niezniszczalny dla kapryśnej pogody? Sprawdź nasze wskazówki i wybierz dla swojego ogrodu to, co najlepsze.

Mebel do zadań specjalnych

Kluczowym czynnikiem, który decyduje o jakości mebli ogrodowych jest ich budulec. Jednym z najbardziej odpornych tworzyw, wykorzystywanym do produkcji nowoczesnego asortymentu outdoorowego jest metal. Jeszcze do niedawna prym wśród metalowych mebli wiodły krzesła i stoły z żeliwa. Dzisiaj bogato zdobione i ciężkie meble z kutego metalu zostały wyparte przez tworzywo nowej generacji – aluminium. Lekkie i subtelne aluminium jest w pełni odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, skrajne temperatury oraz  wilgoć. Co więcej, wysokogatunkowe aluminium oferowane przez czołowe marki, takie jak meble ogrodowe ZUMM, jest w pełni antykorozyjne. Co więcej, wyposażenie wykonane z lekkiego aluminium nie wymaga impregnacji ani szczególnego zabezpieczenia, a czyszczenie metalowej powierzchni jest niezwykle proste i zajmuje zaledwie kilka chwil.
Kolejnym ważnym kryterium, którego nie sposób ominąć przy wyborze stołu, jest blat. Warto wybierać modele wzmacniane grubą szybą ze szkła hartowanego, które nie zniszczy się pod wpływem ciężaru i gorących naczyń. Stół aluminiowy będzie maksymalnie użyteczny i praktyczny, jeśli wybierzesz model z możliwością rozłożenia blatu. W ten prosty sposób  stworzysz w swoim ogrodzie lub na tarasie warunki idealne na romantyczną kolację we dwoje albo wręcz przeciwnie – huczną imprezę ze znajomymi.

Posty powiązane