Ślub z dala od utartych schematów

Planowanie ślubu to wyjątkowego wydarzenie – bez względu na to, czy ma to być kameralna ceremonia czy wystawna impreza na setkę gości. Warto pamiętać, aby dzień ten miał odpowiednią oprawę – dzięki temu zachowamy dobre wspomnienia na długie lata! Jakie możliwości stają przed przyszłymi małżonkami?

Śluby cywilne i kościelne

Wg danych statystycznych najczęściej związki małżeńskie w Polsce zawiera się w kościołach – są to śluby konkordatowe, które umożliwiają podpisanie dokumentów kościelnych i cywilnych jednocześnie. Podczas godzinnej ceremonii młoda para składa przysięgę, wymienia się obrączkami, zazwyczaj wydarzenie to połączone jest z mszą. Ceremonia taka wymaga odpowiedniego przygotowania podczas wcześniejszych zajęć przedmałżeńskich. Śluby cywilne udzielane są w urzędach stanu cywilnego – prowadzi je urzędnik, a sama ceremonia trwa ok. 20 minut. W tym czasie odczytywana jest przysięga, para wymienia się obrączkami i podpisywane są stosowne dokumenty.

A może inaczej?

Coraz więcej par decyduje się na to, aby ceremonia ślubna była niezapomniana i nietuzinkowa. Zamiast ceremonii ślubnych wybierają oni wyjazdy na egzotyczne wyspy, gdzie śluby udzielna są np. na pięknych plażach. Organizacja ślubu na Dominikanie czy Seszelach nie jest trudna – wystarczy zgłosić się do jednego z topowych biur podróży, które z pewnością przygotują dla nas taką ofertę. Wyjazd ślubny połączony jest z pobytem poślubnym. Biuro gwarantuje zakwaterowanie w wybranym hotelu, wyżywienie, przeloty, organizację ceremonii, opiekę pilota, obecność fotografa i wiele innych atrakcji! Sama ceremonia prowadzona jest przez urzędnika cywilnego, a o ślubie para młoda otrzymuje niezbędne dokumenty, które dostarcza do urzędu stanu cywilnego. Młoda para nie musi martwić się żądnymi formalnościami, a jedynie stawić w wyznaczonym terminie na lotnisku.

Posty powiązane

https://valueformichigan.com/intensywne-szkolenia-zeglarskie/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/262-witryna-szara https://signwise.pl/buty-jezdzieckie-na-zime/