Skuteczny sposób na ochronę przed palącym słońcem

Odpoczynek w ogrodzie w okresie wiosny czy lata to najlepszy sposób na to, aby zregenerować siły po trudnym tygodniu pracy. Przestrzeń ogrodowa jest także idealnym miejscem na organizację spotkań w gronie rodziny czy przyjaciół. Aby móc cieszyć się najlepszym towarzystwem warto zadbać o komfort swój i swoich bliskich. Jak skutecznie uchronić się przed słońcem?

Poznaj tarasole z bliska

Do niedawna najchętniej stosowanym sposobem na ochronę przed promieniami słonecznymi było stosowanie parasoli ogrodowych. Pomimo ich skuteczności dawały one tylko niewielki cień, w którym skryć się mogło kilka osób. W przypadku tarasoli możliwości są znacznie większe.

Tarasola to elegancka konstrukcja wznoszona na profilach aluminiowych – są one malowane proszkowo, przez co zyskują dużą odporność na działanie wilgoci i pojawianie się rdzy. Profile łączone są ze sobą w taki sposób, aby cała konstrukcja mogła opierać się podmuchom wiatru dochodzącym nawet do 120 km/h! Ciekawym urozmaiceniem jest również fakt, że profile mogą mieć kolor z szerokiej palety RAL (ponad 200 kolorów) lub też mieć odcień drewnopodobny.

Jak tworzone jest zadaszenie tarasoli?

Tarasole dostępne u topowych producentów takich jak tarasola.pl posiadają zasadniczo dwa rodzaje dachów. Pierwszy, najbardziej pożądany, to zadaszenie lamelowe (wykonane z listew aluminiowych). Elementy te są odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią, promieniowaniem słonecznym. Mogą się one obracać o 135 stopni – regulacja ustawienia lameli daje użytkownikowi pełną kontrolę nad światłem. Zaletą zadaszenia lamelowego jest również fakt, że nie nagrzewa się ono podczas upalnego dnia. Daje to poczucie przyjemnego chłodu w cieniu tarasoli.

Drugi rodzaj dachu tworzony jest z materiałów poliestrowych. Odpowiednio zabezpieczona tkanina skutecznie chroni przed słońcem i niespodziewanym deszczem, nie chłonie brudu i na długo zachowuje piękny kolor.

Posty powiązane

https://www.gama-sklep.com.pl/a/111-szafki-umywalkowe https://wingate.biz/skad-bierze-sie-szpat-u-koni/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/335-kuchnia-z-wysoka-zabudowa