Skup złomu – co warto wiedzieć?

Pomimo tego, że punkty skupu złomu są w naszym kraju dość powszechne, to wciąż wiele osób porządkując strych lub piwnicę wyrzuca złom do normalnych pojemników na śmieci. Nie zdają sobie sprawy nie tylko z tego, że jest to niedozwolone prawnie, ale również z faktu, że na złomie można zarobić. Jakie są to kwoty i czy warto odwiedzać punkty złomu?

Złom Katowice

Już na samym początku warto podkreślić, że jednym z obszarów Polski, w którym statystycznie występuje najwięcej punktów skupu złomu jest Śląsk. To właśnie w Katowicach i okolicach znajdziemy najwięcej tablic i drogowskazów o treści „skup złomu Katowice” i „skup złomu Dąbrowa Górnicza” i podobnych.. Dlaczego mamy z taką sytuacją do czynienia w skali całego kraju? Wynika to z prostego faktu, iż to właśnie Śląsk jest najbardziej rozwiniętym rejonem naszego kraju w przemyśle ciężkim, który to związany jest ze wszelkimi rodzaju odpadami metalowymi.

Złom Katowice czy Dąbrowa Górnicza?

Wbrew pozorom powyższe pytanie nie jest postawione przypadkowo. Odwiedzając poszczególne punkty złomu warto zwrócić uwagę na to, że ceny poszczególnych surowców nie są tożsame. Inną kwotę za każdy kilogram dostaniemy w przypadku aluminium, inną w przypadku złomu stalowego, a jeszcze inna oferta będzie dotyczyła skupu miedzi. Jednocześnie polskie prawo w żaden sposób nie narzuca na przedsiębiorco prowadzących punkty skupu złomu konkretnych cen minimalnych i maksymalnych. Punkty złomu to działalność gospodarcza, która musi być dla właścicieli rentowna i z tego też względu niemal dowolnie ustalają oni konkretne stawki skupu – różnice pomiędzy poszczególnymi punktami potrafią sięgać nawet kilkuset procent!

Czy można na tym zarobić?

Czy na sprzedaży złomu znalezionego na strychu lub w piwnicy można zarobić? Wbrew pozorom na tak postawione pytanie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż z jednej strony każdy kilogram złomu ma pewną określoną wartość, a z drugiej strony dopiero przy kilkunastu kilogramach najpopularniejszych surowców będzie opłacalna wycieczka do punktu skupu (koszty transportu i poświęconego czasu).

Skup złomu katowice i Skup złomu Dąbrowa Górnicza

Podsumowując, jeżeli poszukujemy skupu złomu w Katowicach, Dąbrowie Górniczej lub w okolicach, to warto przed sprzedażą znalezionego złomu dobrze zapoznać się z cennikami przynajmniej w kilku punktach, aby zyskać na sprzedaży jak najwięcej.

Posty powiązane

ogród poduszki grill gazowy indiana doniczki ogrodowe technorattan