SketchUp Pro a SketchUp Make — który wybrać?

Program SketchUp Pro i SketchUP Make posiadają bardzo wiele funkcjonalności i są pozytywnie oceniane przez wielu użytkowników. Wersja Make jest jednak darmowa i posiada pewne ograniczenia. Który program zatem wybrać? Jaka sytuacja zmusi nas do wyboru płatnej wersji? Odpowiedzi w dalszej części artykułu.

SketchUp Pro a SketchUp Make

Program SketchUp Pro a SketchUP Make to dwie wersje bardzo popularnego programu do modelowania 3d.
Wersja Make jest, jak wiemy wersją bezpłatną. Możemy używać jej do celów niekomercyjnych, czyli np. hobbystycznie, edukacyjne czy testowo. Aby móc zarabiać pieniądze i używać programu do celu komercyjnego, powinniśmy wybrać wersję Pro. Oprócz samego modelowania wersja Pro posiada dodatkowe elementy takie jak możliwość przygotowania dokumentacji projektowej, wsparcie techniczne, możliwość importu i eksportu w wielu rozszerzeniach (w tym CAD) czy dostęp do zaawansowanej kamery.

Która wersję wybrać?

Wersja darmowa ze względu na pełną funkcjonalność modelowania z pewnością przypadnie do gustu wszystkim studentom, którzy wykonywać mają liczne projekty na studia. Dobrym rozwiązaniem będzie również wybór darmowej wersji przez uczniów — nawet tych najmłodszych. Pozwoli to zapoznanie się z tematem i poznanie świata modelowania 3d. Darmową wersję, dzięki której możemy stworzyć model 3d, powinni wybrać również hobbyści. Wersja Pro służyć będzie freelancerom, pracownikom firm czy samym firmom, które uzyskują przychód z tego iż wykonują takie modele. Nawet jeśli jesteśmy osobami prywatnymi w celu zarobkowym, musimy wybrać taką wersję.

 

 

 

 

Posty powiązane