Salon w stylu skandynawskim

Kiedy zastanawiamy się jak urządzić pokój gościnny, aby był z jednej strony przytulny, a jednocześnie funkcjonalny, to powinniśmy zainteresować się stylem skandynawskim. To rodzaj aranżacji, który jest jasny, spokojny i przytulny. Bazę salonu stanowią tu biele i szarości przełamane naturalną barwą drewna.

 

Barwy i detale

Biel i szarość to najpopularniejsze i najcelniej wykorzystywane barwy przy aranżacji pomieszczeń w stylu skandynawskim. Dzięki nim wystrój salonu jest uporządkowany, a same kolory są dobrym tłem dla dodatków. Na podłodze możemy położyć panele, które imitować będą dąb. Samo pomieszczenie powinno być pozbawione popularnych ozdób, a przynajmniej ich ilość warto zrezygnować do pewnego minimum. Salon w stylu skandynawskim ma być obszerny, funkcjonalny oraz przede wszystkim nie przytłaczać użytkowników i odwiedzających nas gości. Aranżacja pokoju gościnnego w stylu skandynawskim udowadnia, że nie trzeba wydawać fortuny. Pomieszczenie szybko staje się przytulne, a jednocześnie można z niego korzystać w komfortowy sposób. Najczęściej do tworzenia w stylu skandynawskim wykorzystuje się drewno, kamień i inne materiały naturalne. Zrezygnujemy z plastiku i wszelkich sztucznych dodatków.

 

Odpoczynek

Skandynawski salon ma wiele zalet, ale najważniejszą z nich jest to, że doskonale się w nim odpoczywa. Ponieważ nie jest przesadzony, a ilość elementów została tu zredukowana do niezbędnego minimum, to salon nie meczy nas i nie przytłacza. Jednocześnie szybko i prosto się go sprząta. Całkowicie jest pozbawiony pychy, przesady i tandety. Musimy sobie uświadomić, że to, co kiedyś uznawane było za modne, jak choćby inwestowanie dużych pieniędzy w samo urządzenie mieszkania, dziś w wielu kręgach uznawane jest za mocno obciachowe. Oszczędne urządzenie salonu może tu paradoksalnie okazać się atutem i świadczyć o naszym dobrym guście.

 

Posty powiązane

https://www.gama-sklep.com.pl/a/254-bialy-regal-z-szufladami https://fip.org.pl/wybieramy-kask-do-jazdy-konnej/ http://tpzlun.pl/jazda-konna-sport-ogolnorozwojowy/