Rozruszajmy nasze dzieciaki

W erze nadwagi i otyłości, w czasach uzależnienia od komputerów i telewizorów – nasze dzieciaki aż proszą się o ratunek. Tą pomocą, której możemy im udzielić, jest ruch. Jak najwięcej ruchu w każdej postaci. Przede wszystkim zacznijmy od nas samych, bo przecież to dorośli tworzą wzorce do naśladowania. Pokażmy dzieciom, że można i trzeba żyć inaczej. Otwórzmy siebie samych i nasze pociechy na rozmaite formy aktywności fizycznej. Naprawdę jest w czym wybierać.

Na rower, na hulajnogę

Rower to magiczny przedmiot, który w równie nieziemski sposób łączy całe rodziny i pokolenia. A przecież jest taki zwyczajny. Już nawet dwulatka warto zabrać na rowerek biegowy. Nauczy się równowagi, a my zgubimy kalorie biegając za nim po parkowych alejkach. Potem, będzie nam już towarzyszyć na zwykłym rowerze (na początku z bocznymi kółeczkami), jadąc obok nas na wspólnych przejażdżkach. Coś prostego i wyjątkowego.
A hulajnoga? Obecnie przeżywa swoją drugą młodość. Mogą jeździć naprawdę wszyscy. Dorośli i dzieci. Chłopcy i dziewczynki. Dla małych dzieci około drugiego roku życia są hulajnogi z trzema kółkami. Nawet takie maluchy mogą już próbować swoich sił. Na hulajnodze można jeździć na różne sposoby. Rekreacyjnie i wręcz w eleganckim stylu, spacerowo. Lub szaleć na rampie w skateparku.

W parku linowym

Doskonałą atrakcją dla całej rodziny będzie wyprawa do parku linowego. Dostarczy nam ona niezapomnianych przeżyć. Oryginalnym pomysłem są także urodziny w parku linowym. Przecież nawet ten szczególny dzień można spędzić w sportowym stylu. Przekonamy się o tym, odwiedzając Parki Linowy Jachranka: parklinowyjachranka.pl.
W tym miejscu razem z rodzicami i rówieśnikami odkryjemy prawdziwy sens świetnej zabawy. Dzieci wyrzucą z siebie skumulowaną energię, a rodzice poczują się znów jak dzieci.

Posty powiązane

tarasowe pledy duża skrzynia ogrodowa z technorattanu domek grillowy