Przytulne i bezpieczne miejsce dla niemowlaka

Rodzicielstwo, to jedno z większych marzeń wielu kobiet i mężczyzn. Okres oczekiwania na potomstwo jest dla wielu osób czasem niesamowitych przeżyć i nieopisanej radości. W tym czasie, w głowie każdego przyszłego rodzica, jest mnóstwo myśli dotyczących tego, jak będzie wyglądała przyszłość, a serce przepełnia radość. Zarówno przyszłe mamy, jak i ojcowie, pragną stworzyć dla swojego wyczekiwanego dziecka bezpieczną przestrzeń nie tylko w swoim życiu, ale również i w najbliższym otoczeniu. 

Wyprawka dla malucha

Nieodłącznym elementem oczekiwania na przyjście na świat maleństwa, jest urządzanie pokoiku lub kącika dla nowego mieszkańca. Dla przyszłych rodziców, niejednokrotnie tworzenie wyprawki i kompletowanie wyposażenia dla swojego dziecka, jest ogromnym wyzwaniem. Przytłaczający ogrom i różnorodność produktów, jakie oferują sklepy, niejednokrotnie wprowadza rodziców w stan dezorientacji. Z jednej strony ważne jest, aby stworzyć dziecku bezpieczną przestrzeń, w której będzie się czuło tak dobrze, jak w brzuszku mamy, z drugiej jednak często ograniczają nas warunki lokalowe czy też ekonomiczne. Nie każdy bowiem może pozwolić sobie na urządzenie oddzielnego pokoiku dla niemowlaka i konieczne jest wygospodarowanie przestrzeni, na przykład w sypialni rodziców. Skomponowanie wyprawki staje się więc nie lada wyzwaniem dla każdej młodej mamy i taty, szczególnie przy pierwszym dziecku. Na co więc zwrócić szczególną uwagę? Co warto kupić? Jak rozsądnie wydać pieniądze tak, aby nasze dziecko było otoczone produktami nie tylko ładnymi, ale i dobrymi jakościowo?

Przytulny i praktyczny kokon niemowlęcy

Jednym z produktów, na który warto zwrócić uwagę podczas kompletowania wyposażenia do pokoiku lub kącika niemowlaka, jest gniazdo niemowlęce, inaczej nazywane jako kokon niemowlęcy.
Czym jest ów produkt? Kokon niemowlęcy, czy też gniazdo niemowlęce, to nic innego, jak swego rodzaju duża, płaska poduszka, otoczona usztywnioną, ale mięciutką otoczką w kształcie wałka, często wiązaną na końcach.
Gniazdo niemowlęce jest świetnym rozwiązaniem i pełni wiele ważnych funkcji. Przede wszystkim jest idealnym miejscem do spania dla noworodka w pierwszych tygodniach życia, bowiem zapewnia mu bezpieczną, mniejszą i bardziej przytulną dla niego przestrzeń, kiedy łóżeczko może okazać się w jego odczuciu zbyt duże. Ponad to, kokon może przydać się, kiedy chcemy maluszka położyć na kanapie w innym pokoju, czy też na łóżku rodziców podczas zabawy. Dzięki podwyższonym bokom, dziecko jest w tym czasie zabezpieczone przed sturlaniem się. Dzięki mięciutkiej, ocieplonej podstawie i zabezpieczonych bokach, może służyć również jako lepszy zamiennik tradycyjnej maty do zabawy, którą kładziemy na podłodze. Kokon niemowlęcy zapewnia nie tylko bezpieczny sen i zabawę maluszkowi, ale daje również rodzicom poczucie spokoju i pewność, że dziecko nie spadnie z łóżka podczas zabawy.
Ogromny wybór wzorów, kolorów i tkanin, jakie oferują producenci sprawia, że gniazdo niemowlęce może być świetną ozdobą każdego kącika niemowlęcego. Zakres cenowy jest również bardzo szeroki, dlatego też, z pewnością każdy rodzic znajdzie kokon odpowiedni nie tylko dla maleństwa, ale również i dla siebie.

Posty powiązane