Jak przechowywać rower w mieszkaniu?

Rozwój sieci ścieżek rowerowych, a także rosnąca moda na zdrowy styl życia, przyczyniły się do tego, że coraz więcej osób decyduje się na zakup roweru. Jest to świetnie rozwiązanie, które pozwala na połączenie oszczędności z dbaniem o zdrowie. Jednocześnie wygodne przechowywanie jednośladu może być dosyć kłopotliwe.

Rower w małym mieszkaniu

Największe problemy będą miały oczywiście osoby, które posiadają nieduże mieszkanie, a także nie mają dostępu do piwnicy. Rozwiązaniem jest przechowywanie roweru na balkonie, ale to niestety wiąże się z tym, że przez całą zimę pojazd będzie wystawiony na działanie niekorzystnych warunków pogodowych. W takim przypadku korzystną alternatywą jest wieszak na rowery.
Jest to stosunkowo proste rozwiązanie – wieszak można w dowolnym miejscu przymocować do ściany, a także do sufitu. W ten sposób rower będzie przechowywany bezpiecznie pod dachem, ale jednocześnie nie wpłynie niekorzystnie na komfort mieszkańców.

Jak wybrać wieszak na rowery?

Wybór konkretnego rozwiązania zależy głównie od ilości rowerów, które będą przechowywane w mieszkaniu. Jednocześnie trzeba wziąć pod uwagę także ich masę. Ciężkie rowery górskie mogą wymagać bardziej solidnego wieszaka niż lekkie szosówki. Jednocześnie należy sprawdzić, czy wybrany wieszak nie uszkodzi roweru. W czasie częstego zakładania i zdejmowania jednośladu można dosyć łatwo zarysować ramę, dlatego wieszak na pewno nie może posiadać żadnych ostrych elementów.
Kolejną ważną kwestią jest również ochrona ścian – koła roweru, na których mogą znajdować się różne zabrudzenia, na przykład błoto, powinny znajdować się w pewnej odległości od ściany. Dzięki temu będzie można uchronić ją przed zaplamieniem błotem i piaskiem.

Gdzie powiesić rower?

Wieszaki na rowery można umieścić praktycznie w każdym miejscu – w sypialni, przedpokoju, a także w salonie. Wszystko zależy przede wszystkim od wygody i funkcjonalności takiego rozwiązania. Na przykład jeśli konieczne będzie częste zdejmowanie roweru, lepiej umieścić wieszak w miejscu, które pozwoli na łatwy dostęp bez zawadzania o meble, czy inne elementy wystroju wnętrza.
Oczywiście warto także zwrócić uwagę na estetykę takiego rozwiązania. Przy odrobinie wyobraźni rower może stać się bardzo oryginalnym elementem wystroju. Można bez problemu znaleźć różne interesujące inspiracje, które dostarczą ciekawym pomysłów na to, gdzie najlepiej umieszczać wieszaki na rowery tak, aby były nie tylko praktyczne, ale także pasowały dobrze do całego wystroju wnętrza.
Artykuł powstał we współpracy z Calus-P

Posty powiązane

grill duży poduszka na meble tarasowe pled ogród