Powrót do formy

Zabieg, jakim jest liposukcja nie niesie za sobą na ogół przyjemnych konotacji. Raczej trudno znaleźć osobę, która zdecydowała się na niego bez wyraźnych zaleceń ze strony lekarza specjalisty. Należy bowiem mieć świadomość, że z tego typu zabiegiem wiąże się długofalowe leczenie. Jednym z jego elementów jest tzw. odzież po liposukcji pozwalająca ciału na to, aby wróciło do naturalnego kształtu.

Nowa skóra

Od noszenia specjalistycznej odzieży po zabiegu zależy efekt finalny, stąd nie należy bagatelizować tej kwestii. Odzież po liposukcji sprawia, że skóra przestaje puchnąć i rozciągać się. Wpływa to nie tylko na pewność siebie pacjenta oraz ogólne samopoczucie, ale również na ogólny stan zdrowia. Wbrew obiegowej opinii, tego typu ubrania nie muszą wprawiać w poczucie dyskomfortu osoby, która jest zmuszona je nosić. Obecnie produkowana odzież po liposukcji przewiduje różne fasony, które dzięki sile kompresji można ukryć pod innymi, wierzchnimi warstwami ubrań. To szczególnie istotna kwestia dla osób, które mimo, że zabieg liposukcji miały przeprowadzany niedawno, nie mają przeznaczonego zbyt długiego czasu na rekonwalescencję ze względu na powrót do pracy. Takie ubrania nie muszą absolutnie krępować. Mają one na celu, poprzez delikatnie uciskanie, spowodować zminimalizowanie śladów po operacyjnych nacięciach.

Korzyści

Nie ulega chyba najmniejszej wątpliwości, że osoby po zabiegu liposukcji powinni zaopatrzyć się w kilka porządnych sztuk specjalistycznej odzieży. Ponieważ jest to odzież uciskowa, niezwykle istotny jest jej dobór w sposób stosowny do potrzeb pacjenta. Dzięki prawidłowo dobranej bieliźnie nie trzeba się obawiać, że pacjent uskarży się na problem luźnej skóry. Uciskanie, jakie ma miejsce udziałem tej odzieży, w zupełności zapobiega tego typu sytuacjom. Chroni ona również pacjenta przed rozmaitymi komplikacjami, jakich z pewnością nikt decydujący się na tak poważny i kosztowny zabieg sobie nie życzy. Ponadto odzież po liposukcji przyspiesza proces gojenia się ran oraz ogólnej rekonwalescencji. Korzyści płynące z noszenia tego typu odzieży są liczne i nie powinno się ich w żaden sposób bagatelizować.
Twórcy odzieży dedykowanej dla osób po liposukcji oraz lekarze zalecają, aby używać ubrań tego typu przez kilka tygodni po operacji, jednak warto pamiętać że okres ten jest umowny a każdy przypadek jest indywidualny. Pewne jest jednak, że zabieg liposukcji bez odpowiednio przeprowadzonej rekonwalescencji nie jest słuszny. Warto zainwestować w tego typu odzież jeszcze przed operacją.
Artykuł zrealizowany przy współpracy z megamedic.pl/pl/c/ODZIEZ-PO-LIPOSUKCJI/159.

Posty powiązane

pledy do ogrodu leżanki tarasowe duze grille