Pokój dla niemowlaka

Przygotowanie pokoju dla nowego członka rodziny to spore przedsięwzięcie dla młodych rodziców – warto zabrać się za to na kilka miesięcy przed planowanym rozwiązaniem ciąży. Nawet niewielki pokój okaże się odpowiedni dla niemowlęcia – ważne jest jednak jego odpowiednie umeblowanie. Jakie przedmioty okażą się niezbędne?

Meble!

Podstawą jest oczywiście wygodne łóżeczko, w którym dziecko będzie spędzać każdą noc. Obok łóżeczka warto ustawić komodę z niezbędnymi kosmetykami, pieluszkami, lekami – na komodzie może znajdować się przewijak, przez co wszystko znajdować się będzie pod ręką podczas przewijania dziecka. Poza komodą przyda się również klasyczna szafa. Najlepsze okażą się szafy 1-drzwiowe, które nie zajmują wiele miejsca, jak również pozwalają na chowanie sporej ilości przedmiotów wewnątrz. Szafy takie znajdziemy zarówno na działach z meblami dla dzieci, jak i w klasycznych zestawach meblowych, razem z komodami.
Urządzając pokój dziecka nie możemy zapomnieć o miejscu, w którym młoda mama będzie karmiła dziecko – chodzi tu głównie o wygodny fotel oraz niewielki stolik, na którym możemy umieścić lampkę nocną. Dodatkowe oświetlenie powinno znajdować się również przy łóżeczku dziecka oraz na suficie. Niewielkie lampki nocne pozwolą doglądanie dziecka podczas snu bez zakłócania jego odpoczynku.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Posty powiązane