Pikniki rodzinne – dlaczego warto?

Czas spędzany w gronie rodzinnym jest nie do przecenienia. Jednak często można odnieść wrażenie, że nie umiemy spędzać go w ciekawy sposób, który zbliży rodzinę do siebie. Zwykle domownicy spotykają się tylko przed telewizorem i nie jest to czas, który naprawdę zbliżałby ich do siebie. Ciekawszą formą przebywania ze sobą są, coraz bardziej popularne, pikniki rodzinne – świetna okazja do zabawy dla całej rodziny.

Gdzie na piknik?

Wiosną, latem i jesienią pikniki dla rodzin organizowane są w wielu różnych miejscach – przy szkołach, parafiach, bibliotekach czy na stadionach i w parkach. Warto rozejrzeć się, czy w okolicy nikt nie organizuje takiego wydarzenia.
Informację o piknikach będą posiadać na pewno dzieci, które chodzą do przedszkoli i szkół – te placówki często organizują tego typu wydarzenia.

Dla każdego coś miłego

Pikniki mają być przede wszystkim okazją do ciekawego, aktywnego spędzenia czasu z rodziną na świeżym powietrzu. Dlatego znajdziemy na nich atrakcje dla wszystkich członków rodziny.
Zazwyczaj można zjeść coś smacznego, czasem rozpalane jest ognisko. Często odbywają się zawody sportowe – turnieje w gry zespołowe lub rywalizacja w przeciąganiu liny.

Eventy dla dzieci i sztuka

Zazwyczaj jednak w centrum zainteresowania organizatorów pikników rodzinnych są najmłodsi. Dlatego organizowane są liczne eventy dla dzieci. Konkursy, przebierańce, zawody karaoke, a także pokazy taneczne. Czasem zapraszani są też specjalni goście – żonglerze, klauni, akrobaci, którzy zabawiają dzieciaki. Rodzice mają wtedy chwilę dla siebie i na skorzystanie z innych atrakcji.
Na tego typu imprezach często można także wysłuchać koncertów miejscowych artystów lub amatorów – uczniów szkół, członków chóru. Czasem pokazywane są także przedstawienia, występy lokalnych lub przyjezdnych grup teatralnych. Piknik rodzinny może być zatem dobrą okazją do obcowania ze sztuką.

Dobra robota

Wejście na piknik rodzinny zazwyczaj jest darmowe, ale często zbierane są na nim pieniądze na jakiś szczytny cel. Pikniki przy szkołach zwykle są okazją do zebrania funduszy na remont czy pomoc uboższym uczniom.
Czasem odbywają się także loterie czy licytacje ciekawych przedmiotów, w których dochód przeznaczony jest na cel charytatywny. To kolejny powód, dla którego warto wybrać się na taki piknik – aby wesprzeć szlachetny cel.
Jeśli zatem chcesz spędzić ciekawe popołudnie z rodziną, wybierzcie się na piknik. Pobawcie się wspólne i wesprzyjcie jakąś ważną akcję. Czekają na Was smaczne przekąski i eventy dla dzieci. Spędźcie razem czas, tym razem trochę inaczej niż przed ekranem telewizora.

Posty powiązane