Patelnie z powłokami non-stick na dobry początek

Chcesz wreszcie nauczyć się gotować ale brakuje Ci odpowiedniego sprzętu? Kompletowanie kuchennego wyposażenia warto zacząć od podstaw – solidnych naczyń, precyzyjnych noży, desek do krojenia… Dzisiaj przyjrzymy się bliżej patelniom – elementowi, bez którego wyczarowanie nawet najprostszej potrawy byłoby niemożliwe. Jaki model zadowoli początkującego kucharza? Sprawdź!

 

Stal? Niekoniecznie!

Patelnie ze stali nierdzewnej 18/10 są niewątpliwie produktami, które mogą wiernie służyć w kuchni przez długie lata. Niestety, dla osób, które dopiero stawiają w kuchni pierwsze kroki, użytkowanie stalowej patelni może przysparzać wielu trudności. Zdecydowanie lepszą alternatywą dla ciężkich, wymagających wprawnej ręki patelni ze stali będą aluminiowe modele z powłoką non-stick. Tego typu patelnie szybko się nagrzewają, długo utrzymują ciepło (co pozwala zredukować straty energii) oraz umożliwiają przyrządzenie niskokalorycznych dań z użyciem minimalnej ilości tłuszczu). Unikaj powłok teflonowych, które w procesie nagrzewania emitują szkodliwe dla ludzkiego organizmu związki. Obecnie większą popularnością cieszą się naczynia z powłokami ceramicznymi, które skutecznie zapobiegają przypaleniom, a jednocześnie nie uwalniają toksycznych substancji.

 

Odpowiednie akcesoria

Aby patelnia jak najdłużej zachowała swoje właściwości, warto wyposażyć swoją kuchenną kolekcję o odpowiednie akcesoria. Powłoka nie będzie niszczeć, jeśli do mieszania czy nakładania potraw z patelni będziesz używać szpatułek i łyżek wykonanych z silikonu lub drewna. Na stronie gerlach.pl znajdziesz wysokiej jakości produkty, z których skomponujesz praktyczny zestaw do gotowania.

Posty powiązane

https://www.gama-sklep.com.pl/a/246-szafka-narozna-do-kuchni https://www.gama-sklep.com.pl/a/54-meble-lazienkowe-retro https://easi-ta-events.com/audyt-brc-co-nalezy-wiedziec-na-ten-temat/