Organizacja konferencji w hotelu

Organizacja konferencji firmowej nie jest prostym zadaniem: zazwyczaj do jej przygotowania oddelegowanych jest kilku pracowników. Ich zadaniem jest znalezienie odpowiedniej sali, dopasowanie cateringu oraz obsługi, załatwienie niezbędnego sprzętu do nagłaśniania oraz materiałów reklamowych. Okazuje się, że topowe hotele udostępniają swoje sale na tego rodzaju przedsięwzięcia.

Co zaproponuje hotel?

Hotele oferujące wynajem sal do organizacji konferencji firmowych przede wszystkim umożliwiają zrzucenie części obowiązków na swoje barki. Oznacza to, że organizator nie musi przejmować się wystrojem sali, zapewnieniem odpowiedniego nagłośnienia czy oświetlenia – o wszystko zadba właściciel hotelu. Przed wydarzeniem konieczne jest jednak ustalenie kilku detali: dla ilu osób organizowana jest konferencja? Czy przewidywany jest obiad czy też tylko szwedzki stół? Znając te detale znacznie łatwiej będzie przygotować event i zadbać o komfort i bezpieczeństwo gości.

Na co zwracać baczną uwagę?

Z pewnością powinno interesować nas, czy goście będą mieli problem z dojazdem – zadbajmy o to, aby w materiałach informacyjnych o konferencji znalazła się dokładna informacja lub mapka dojazdu do hotelu. Z pewnością dzięki temu unikniemy wielu nieporozumień.
Źródło: windsorhotel.pl.

Posty powiązane