Ogród na granicy jawy i snu

Literatura w najpełniejszy sposób przenosi nas do krainy fantazji, w której wszystko jest możliwe i dzieje się jakby za dotknięciem magicznej różdżki. Teksty literackie, oczywiście te najlepsze, to efekty uruchomienia wyobraźni be granic. Zatem – bezgranicznej imaginacji. Podobnie może być z naszymi ogrodami, które są nie tylko zwykłą przestrzenią czy realnością, ale popisem najczystszej wyobraźni. Takiej, która kreuje światy zupełnie niezwyczajne.

Ogród jako tabula rasa

Każdy ogród, nawet malutki ogródeczek, warto potraktować jako tabula rasa, czyli czystą kartę, na której zapiszemy nawet najdziwniejsze projekty wyobraźni. Przecież to fantastyczne miejsce do tego, żeby dać się ponieść twórczości bezkresnej. Takiej totalnej i nie znającej kompromisów. Twórzmy w tym miejscu przez cały rok. Wiosną, kiedy zaczyna się życie. Latem, kiedy ono dojrzewa, i jesienią, gdy cudownie przemija swoim rymem. Ale także zimą, kiedy wraz z dekoracjami świątecznymi do ogrodu spełniają się nasze marzenia o białej bajce.

Ogród jako doskonała powieść

Twórzmy ogród jak doskonałą powieść, przepełnioną pięknem, którego nie sposób nie dostrzec. Na gardenspace.pl odnajdziemy przedmioty, które nam w tym pomogą. Zaczarować swoje najbliższe otoczenie. Nadać mu niezwykłą wartość. Upiększyć każdy jego skrawek w efektownym stylu. To wszystko stanie się możliwe, jak w dobrej książce, w której z każdym rozdziałem odkrywamy kolejne niespodzianki.

Ogród jako kraina czarów i oczarowania

W dzisiejszych czasach tak bardzo brakuje nam oczarowania. Poszukujemy go w różnych dziwnych obszarach. Tymczasem wystarczy wejść do swojego ogrodu, pięknie udekorowanego i pomysłowo wystylizowanego, żeby poczuć magię chwili. Żeby poczuć, jak bardzo rozkoszne jest codzienne istnienie na granicy jawy i snu.

Posty powiązane

https://freekatsearch.com https://ngenuity.org https://dreambitches.org