Odzież medyczna wysokiej jakości

Na rynku powstaje coraz więcej miejsc, w których można kupić odzież medyczną w różnych wzorach i kolorach. Jednak jakie warunki powinna ona spełniać?

Przeczytaj przed zakupem

Odzież medyczna musi być wykonana z odpowiedniego materiału, to dzięki niemu zapewniamy trwałość i poziom zabezpieczenia przed zarazkami. Istotny jest także komfort noszenia, który wpływa na poziom pracy pracowników placówek medycznych.

Wymagania odzieży medycznej

Przed kupnem należy zwrócić uwagę na to, czy odzież medyczna posiada odpowiednie normy, tj.:

  • EN ISO 13688:2013 – są to ogólne wymagania odzieży ochronnej, które dotyczą wytrzymałości, kompatybilności materiałowej, ergonomii, a także nieszkodliwości dla otoczenia.
  • ENV 14237:2002 – są to wymagania dla odzieży w ochronie zdrowia. Zgodność z tą normą jest poświadczeniem, że materiał z którego jest wykonana odzież medyczna ma następujące właściwości: jest odporny na pot (kwaśny i alkaliczny), jest odporny na tarcie zarówno suche jak i mokre, nie odbarwia się podczas prania w temperaturze 95 stopni Celsjusza, z użyciem nadtlenku wodoru oraz chloru, odpowiednio przepuszcza powietrze, a także nie przepuszcza pary wodnej.

Gdzie szukać odzieży medycznej?

Zapraszamy do sklepu Odziez-medyczna.pl gdzie znajduje się odzież dla lekarzy i pielęgniarek w różnych wzorach, kolorach, krojach z zachowaniem wszystkich wymaganych norm.
 

Posty powiązane

https://tmfportal.org https://filaria.org https://puneonlinemall.com