Odrobina Skandynawii w twojej kuchni

Styl skandynawski szturmem opanował nasze mieszkania. Za co kochamy stylistykę rodem z chłodnej północy? Przede wszystkim za jasne, subtelne kolory, naturalne materiały, designerskie połączenie drewna i szkła oraz niezwykły, przytulny klimat. Połączenie funkcjonalizmu i estetycznej powściągliwości to przepis na piękną kuchnię w skandynawskim stylu. Sprawdź, jak wyczarować go w twojej kuchni.

Światło i biel

Przede wszystkim, zacznij od wprowadzenia odpowiedniej kolorystyki. Pomaluj ściany na biało lub wyłóż je bardzo jasnymi panelami. Na podłodze najlepiej sprawdzi się jasne drewno lub stonowane płytki w odcieniach bieli, beżu lub szarości. W pomieszczeniach w skandynawskim stylu bardzo ważną rolę gra światło. Zrezygnuj z firanek i zasłon, aby wpuścić do kuchni i jadalni jak najwięcej promieni, które ocieplą wnętrze. Połączenie pasteli i dużej ilości światła optycznie powiększą pomieszczenie.

Proste meble

Wyposażenie twojej kuchni musi charakteryzować się prostą linią i ergonomicznym kształtem. Zrezygnuj z dekoracyjnej, ciężkiej zabudowy na rzecz lekkich, praktycznych mebli o dużych walorach użytkowych. Ważne jest, żeby stworzyć w jadalni lub kuchni miejsce do wspólnego spędzania czasu, tak ważnego aspektu skandynawskiej filozofii życia. Ustawiając na środku duży stół i krzesła w stylu skandynawskim stworzysz dla swojej rodziny odpowiednie warunki do wspólnego celebrowania ważnych wydarzeń przy pysznym obiedzie.

Subtelne dekoracje

Nie inwestuj w obfite dekoracje. Postaw raczej na praktyczne akcenty, które wyeksponujesz w kluczowych miejscach. Zioła w doniczkach lub finezyjnie ułożone naczynia w kremowych kolorach wystarczą, żeby nadać kuchni odpowiedni klimat. Zbyt dużo dekoracji i różnorodność kolorystyczna mogą zaśmiecić przestrzeń.
 

Posty powiązane

domek grillowy wysokie donice z technorattanu ozdoby na balkon