Odpowiednia ilość światła w pomieszczeniu

Nasz dom to miejsce, w którym powinniśmy się czuć przede wszystkim bezpiecznie oraz komfortowo. Aby tak było, należy urządzić wszystkie pomieszczenia tak, aby były praktyczne, funkcjonalne oraz przestronne. Oczywistym jest, że nie wszystkie pomieszczenia w naszym domu są równie często i długo używane. Są pokoje, w których spędzamy co najmniej dwie godziny dziennie – salon, kuchnia czy też sypialnia oraz takie, w których przebywamy nie dłużej niż dwie godziny. Do takich pomieszczeń zaliczamy garaż lub garderobę.

Proporcje

Odpowiednia ilość światła w pomieszczeniu odgrywa bardzo ważną rolę. Powierzchnia okien w stosunku do powierzchni podłogi w pomieszczeniach, w których spędzamy więcej niż dwie godzinny dziennie powinna wynieść 1:8. Oprócz światła naturalnego w pomieszczeniu trzeba zastosować oświetlenie sztuczne.
Jeśli chodzi o garaż lub kotłownię zastosowanie okna w pomieszczeniu okaże się praktycznym rozwiązaniem. Ale nie jest konieczne. Pozwoli na wygenerowanie oszczędności.
Istotną kwestią jest wybór odpowiedniej proporcji okna. Należy ją dostosować do wielkości oraz kształtu pomieszczenia.
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat okien lub je zamówić? Zapoznaj się z atrakcyjną ofertą firmy oknar-wroclaw.pl.

Posty powiązane

https://www.gama-sklep.com.pl/a/283-jaki-kolor-scian-do-szarych-mebli-kuchennych https://cuncambias.org https://telesystem.com.pl