Obuwie a nasze zdrowie

Kobiety dzielą się na te, które nie wyobrażają sobie życia bez szpilek oraz te, które nie są w stanie wytrzymać w nich nawet godziny. Oczywiście wynika to z naszych osobistych preferencji, ale wiele kobiet twierdzi, że w grę wchodzą również czynniki zdrowotne. Ból kręgosłupa czy nóg według niektórych jest nie do zniesienia podczas dnia spęczonego na wysokim obcasie.

Po pierwsze – kręgosłup

Nasz kręgosłup charakteryzuje się obecnością naturalnych krzywizn – są to lordozy i kifozy. W wyniku nieodpowiednich i niezdrowych nawyków – takich jak na przykład długa praca przy biurku czy właśnie chodzenie w butach na bardzo wysokim obcasie – krzywizny te ulegają spłyceniu lub wytworzone zostają krzywizny wtórne, które nie powinny pojawiać się w naszym kręgosłupie. Na szczęście wiele kobiet jest tego świadomych i wybierają one obuwie – sandałki, mokasyny czy balerinki damskie ze skóry i na niewielkim obcasie – które podtrzymuje ich stopy, ale i zapewnia kręgosłupowi odpowiednie ustawienie podczas chodzenia.

Po drugie – nogi

Kobiety, które wybierają wysokie obcasy zamiast tych niższych częściej skarżą się na dolegliwości związane z puchnięciem nóg czy żylaki. Mięśnie łydek podczas noszenia wysokich obcasów nie są tak aktywne, jak wtedy gdy mamy na sobie niskie buty – takie jak balerinki damskie ze skóry (materiału, który jest nie tylko wygodny, ale też wytrzymały i elegancki), dlatego też okolice łydek podatne są na powstawanie żylaków. Badania dowodzą, że nawet co druga kobieta może cierpieć na dolegliwości związane z nieprawidłowym funkcjonowanie żył w nogach. Poza żylakami puchnące i obolałe nogi to równie częsta dolegliwość, z którą mierzą się panie, spędzające cały dzień na wysokich obcasach.

Po trzecie – stopy

Nie tylko nasz kręgosłup oraz łydki cierpią, gdy decydujemy się na noszenie szpilek przez większą część dnia. Także nasze stopy buntują się, gdy wkładamy szpilki codziennie, na więcej niż kilka chwil. Nasze stopy w szpilkach znajdują się w nienaturalnej pozycji, tak naprawdę chodzimy wtedy na palcach, co oczywiście nie może być zdrowe. Jeśli zdecydujemy się na zamianę szpilek na parę balerinek damskich ze skóry, wówczas z pewnością nasze stopy nam podziękują – zminimalizujemy ryzyko powstania haluksów czy innych deformacji stóp.
Balerinki damskie ze skóry znajdziesz na noevision.pl

Posty powiązane