O druku sublimacyjnym

Być może wiele osób nie ma o tym pojęcia, ale jedną z możliwości nadruku, jeżeli chodzi o koszulki i nie tylko, jest druk sublimacyjny. Ktoś może zapytać, czy to jest dobry pomysł, jeżeli chodzi o nadruki na tkaninach? Odpowiedź na to pytanie jest na dobrą sprawę bardzo trudna. Ma to związek, z tym że druk sublimacyjny na tkaninach, czy inne rozwiązania, mają swoje wady i zalety. Jako że poruszony temat jest bardzo szeroki, cały tekst zostanie poświęcony drukowi sublimacyjnemu na tkaninach. Po jego przeczytaniu nie powinno być wątpliwości co tego, czy druk sublimacyjny na tkaninach jest właśnie tym, czego potrzebujesz?

Druk sublimacyjny — o czym mowa?

O czymkolwiek by się nie mówiło, zawsze należy zacząć od informacji, które można określić mianem podstawowych. Mówiąc wprost — nadeszła pora na wprowadzenie do tematu. Zacznijmy od tego, że w przypadku druku sublimacyjnego, zgodnie z tym, co wskazuje nazwa, konieczne jest odwołanie się do sublimacji. Druk sublimacyjny to druk, w przypadku którego zjawisko sublimacji jest wykorzystywane. Co należy rozumieć przez sublimację, już sobie zostawmy.Warto też już na początku zaznaczyć, że mowa o technice, która nie powinna sprawiać kłopotu. Zresztą technika ta może być stosowana przy materiałach promocyjnych, więc bardzo prawdopodobne, że mnóstwo osób miało z tą techniką do czynienia.Poza tym można także podejść do tematu w ten sposób, że tusze sublimacyjne to najzwyczajniej w świecie po prostu barwniki wiążące się tylko i wyłącznie z włóknami poliestrowymi.

O sprzęcie i materiale

Mówiąc na temat druku (bez względu jakiego druku), koniecznie trzeba także nawiązać do sprzętu oraz materiału. Tak więc do drukowania sublimacyjnego można wykorzystać niektóre modele drukarek atramentowych. Fakty są takie, że do tej techniki drukowania nadają się takie urządzenia, w przypadku których niewykorzystywana jest wysoka temperatura.

Obowiązkowo trzeba także pamiętać o korzystaniu ze specjalnych tuszy oraz papieru do sublimacji.

Sublimacja nie jest w żaden sposób wymierzalna

Na koniec warto jeszcze powiedzieć o tym, że sublimacja nie jest czymś, co jakkolwiek można wymierzyć. Mówiąc wprost — w procesie sublimacji biorą udział następujące czynniki:
– czas
– docisk
– temperatura
Każdy z tych czynników związany jest z rodzajem używanej tkaniny oraz sprzętem.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://nadrukisublimacyjne.pl/

Posty powiązane