O czym pamiętać przy wyborze wanny?

Urządzając łazienkę, stoimy przynajmniej przed kilkoma poważnymi dylematami. Jednym z nich jest wybór pomiędzy prysznicem a wanną. Jednak na tym podejmowanie decyzji się nie kończy. Jeśli zdecydujemy się na jedną z opcji, przed nami pojawia się nowy szereg możliwości. Na co zatem należy zwrócić uwagę, kiedy zdecydowaliśmy, że do naszej łazienki najlepiej będzie pasować wanna?

Po pierwsze: miejsce

W pierwszej kolejności musimy pomyśleć o tym, jak duża jest nasza łazienka. Czy wanna w ogóle się do niej zmieści? Jak maksymalnie duża musi ona być, żeby nie zastawiła całej powierzchni pomieszczenia? Może warto pomyśleć o wannie rogowej, jeśli miejsce jest ograniczone?

Po drugie: funkcja

Skoro już wiemy, w jakiej rozpiętości wielkościowej możemy pozwolić sobie na wannę, pora zastanowić się, kto będzie z tej wanny korzystał. Może tylko dzieci? Wówczas może być mniejsza. A może będzie ona używana do romantycznych kąpieli we dwoje? Zatem należy pomyśleć o przestronnej, wygodnej wannie.
Ponadto, trzeba zastanowić się, czy potrzebujemy miejsca na kosmetyki na wannie czy może zamontujemy dodatkową półkę, a także w którym miejscu znajdą się ręczniki – warto znaleźć dla nich takie miejsce, aby były łatwo i wygodnie dostępne.

Po trzecie: kształt

To także jedna z kwestii praktycznych. W mniejszych łazienkach, przy ograniczonej przestrzeni, można pomyśleć o wannie rogowej, która zaoszczędza trochę miejsca, a przy okazji jest dość duża – do wielu takich modeli mogą zmieścić się dwie osoby.
Wybór kształtu wanny to także kwestia estetyczna. Może być on prostokątny, surowy albo owalny, zaokrąglony. Wanna może być zabudowana albo postawiona na ładnych, eleganckich nóżkach.

Po czwarte: pieniądze

Kupując wannę, na pewno będziesz porównywać ceny różnych modeli i będziesz się starać wybrać najkorzystniejszą ofertę. Ceramika łazienkowa łazienkowa ma dzisiaj bardzo wielu producentów i wybór na rynku jest ogromny. Warto polować na rabaty, dni promocyjne, wyprzedaże czy akcje darmowej dostawy. Jednak przede wszystkim należy porównywać cenę do jakości i to na tą drugą zwracać szczególną uwagę, zwłaszcza, jeśli chcemy, aby wanna służyła nam długie lata.
O ile na cenę wanny każdy przy zakupie zwraca uwagę, to na jej objętość już mniej. Ma to jednak kluczowe znaczenie dla oszczędności w domowym budżecie. Wielka wanna, do której możemy wlać ogromną ilość litrów wody może i jest całkiem wygodna, ale korzystanie z niej może okazać się niezwykle nieekonomiczne. Warto przeliczyć, ile będzie kosztować nas jedna kąpiel w wannie i zastanowić się, czy na pewno opłaca się kupować ją tak dużą, nawet, jeśli aktualnie jest w promocji. Pamiętajmy, że prawdopodobnie będziemy codziennie korzystać z tego elementu ceramiki łazienkowej i może się to wiązać ze sporymi dodatkowymi kosztami.
Ceramika łazienkowa to z pozoru błaha i jasna sprawa, jednak wybór odpowiedniej wanny jest sporym wyzwaniem. Należy wziąć pod uwagę możliwości logistyczne, estetykę oraz sprawy finansowe, także te długofalowe. Jednak po odpowiednio dokonanym wyborze, możemy cieszyć się naszą wygodną, funkcjonalną, pasującą do łazienki wanną.

Posty powiązane