Nowoczesny ogród

Designerski ogród, który naśladuje awangardowe wnętrze albo trochę przypomina współczesną galerię sztuki. Minimalizm i konstruktywizm jako dominujące rozwiązania estetyczne. Prostota, która jest źródłem piękna. Żaden szczegół nie burzy przemyślanej struktury. Użycie najlepszych materiałów sprawia, że przedmioty przemawiają do nas swoim autentycznym wdziękiem.

Współczesność lubi piękne rzeczy

Nowoczesny ogród powinien być prawdziwie piękny. Szczególną jego ozdobą mogą być przedmioty wykonane na zamówienie. Niepowtarzalne i takie, których nie spotkamy w żadnym innym miejscu. Współczesność lubi bowiem oryginalne rzeczy. Wyjątkowe i tylko nasze. Takie mogą być na przykład nowoczesne meble tarasowe wykonane z aluminium.

Współczesność lubi interesujące zestawienia

Połączenie aluminium i szkła – to jedno z zestawień, które wprowadza nowoczesną elegancję wprost na nasz taras. To połączenie może dotyczyć jednego przedmiotu, na przykład aluminiowego stolika z blatem z hartowanego szkła. Albo zestawiać możemy szkło i aluminium na całej powierzchni tarasu. Zestaw mebli aluminiowych na tle całoszklanej ściany wyglądać będzie rewelacyjnie, jeśli w pobliżu pojawią się elementy kamienne.

Współczesność lubi cytować naturę

Natura w awangardowym ogrodzie nie przejmuje władzy nad przestrzenią, ale jest raczej uformowana i podporządkowana idei kompozycyjnej. Współczesność lubi przywoływać naturę na zasadzie cytatu – podkreślenia naszego związku ze światem przyrody. Taką formą może być kaskada albo elewacja kamienna. Rośliny ułożone w geometryczny trejaż, przypominający rzeźbę.

Współczesność lubi wygodę

Nowoczesny ogród nie tylko powinien zachwycać swoją urodą, ale także musi sprzyjać wygodnemu życiu. Forma nie może w nim zdominować treści, czyli naszego swobodnego przebywania w przestrzeni stworzonej na miarę naszej przyjemności.

Previous article

Eleganckie meble ogrodowe

Next article

Meble do biura

Posty powiązane

https://corralesartists.org https://bridge-o-rama.com https://www.fcbu.org