Nowoczesna sypialnia – jak ją urządzić z głową?

Nowoczesna sypialnia to nie pomieszczenia naszpikowane elektroniką – przede wszystkim są to sypialnie dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Aby stworzyć sypialnię naszych marzeń warto wcześniej zadać sobie kilka pytań: czego oczekujemy? Jakie łóżko okaże się najlepsze dla nas? Czy istotne są dla nas konkretne kolory? Jakie dodatki będą najlepsze? Czy sypialnia ma również stanowić garderobę?
Pierwszym krokiem jest dobór odpowiednich mebli. Nowoczesna sypialnia powinna być wypełniona prostymi meblami o wysokiej odporności na uszkodzenia. Najlepszym wyborem okaż się meble wykonane z litego drewna. Lite drewno jest tworzywem odpornym na ścieranie, wnikanie brudu. W celu otrzymania tak odpornego materiału konieczna jest jednak wcześniejsza selekcja bel drewnianych oraz ich kilkudniowe suszenie. Proces suszenia jest podwójnie ważny gdyż w odpowiednio dosuszonych belach nie rozwinie się wilgoć.
W Polsce najczęściej wykorzystywanymi gatunkami drewna są bez wątpienia buk, sosna i dąb – oferują one szeroką paletę kolorów, a jeśli pragniemy koloru spoza palety, możliwe jest jego osiągnięcie przy pomocy bejc.
Jakie łóżko będzie wyglądało najlepiej? Niezwykle modne są ostatnio łóżka niskie, wzorowane na stylistyce japońskiej.

Nowoczesna sypialnia – meble, oświetlenie

Wśród mebli, które zazwyczaj powinny znajdować się w sypialniach wymienia się szafy, komody, niewielkie stoliki nocne. W przypadku niewielkich pomieszczeń warto zadecydować, czy lepsza okaże się szafa czy komoda – stawianie obu tych mebli może zmniejszyć pomieszczenie optycznie. Nowoczesna sypialnia powinna być również zaopatrzona w stoliki nocne, na których umieścimy lampki nocne, książkę czy leki. Szukając lampek wybierajmy te o niezbyt rozbudowanych kloszach. Dodatkowo można w sypialni umieścić też punktowe oświetlenie sufitowe.

Posty powiązane

https://smarter-links.com https://mebleinfor.pl https://esencjapiekna.com.pl