Nietypowy ślub i podróż poślubna

Coraz więcej młodych par rezygnuje z klasycznych ślubów i wystawnych wesel. Argumentują to przede wszystkim chęcią oszczędzenia znacznej kwoty pieniędzy. Faktem jest, że nawet jednodniowe wesele jest olbrzymim obciążeniem dla budżetu młodych par. Aby z tego wybrnąć zaciągają one kredyty. Wejście w nowy etap życia z kredytem nie wydaje się być jednak dobrym pomysłem. Co więc zamiast tego? Opcji jest sporo!
Obecnie największe zmiany dotyczą ślubów cywilnych – po zmianach z 2015 roku młode pary obecnie zawierać małżeństwa cywilne poza urzędem USC. Taka zmiana kosztuje jednak znacznie więcej niż klasyczny ślub w urzędzie – to kwota rzędu 1000 zł. Mimo tego wiele par decyduje się na to – wybierają miejsca takie jak parki, ogrody przy restauracjach, pałace, zamki. Zamiast wystawnych ślubów wybierają również niewielkie, skromne przyjęcia weselne w restauracjach. Taka impreza trwa kilka godzin, obejmuje obiad, słodkości, alkohol. Najbliższa rodzina może wspólnie zasiąść przy stole i cieszyć się we własnym gronie.

Co z podróż poślubną?

Wiele par rezygnuje z klasycznej podróży poślubnej na rzecz wystawnego wesela. Ale i tu wiele się zmienia – młode pary pragną spędzić nieco czasu razem, bez zgiełku. Dobrym rozwiązaniem więc jest wspólny wyjazd w dowolnie wybranym kierunku. Liczne biura podróży zaczęły interesować się organizacją tego rodzaju wyjazdów. Te najbardziej ekskluzywne oferują swoim klientom podróż poślubną do Dominikany, na Seszele, na Kubę czy Mauritius. Czy może być coś lepszego, niż wspólny urlop w tropikach?
Wakacje tego typu organizowane są tak, aby młoda para nie musiała martwić się żądnymi formalnościami. Konieczne jest jedynie opłacenie wyjazdu i stawienie się w wyznaczonym dniu na lotnisku z paszportami. Później pozostaje cieszenie się wspaniałą przyrodą i krystalicznie czystym morzem!

Posty powiązane