Nietuzinkowy dom – poznaj alternatywne metody budowy

Budowa domu to olbrzymia inwestycja, przede wszystkim finansowa. Osoby zainteresowane budową domu jednorodzinnego powinny uzbroić się także w cierpliwość: nie tylko do ekip budowlanych, ale i zmiennych warunków atmosferycznych. Słowem: budowa domu w Polsce to nie lekka sprawa. Na szczęście w ostatnich latach pojawiły się liczne alternatywy, które z pewnością skłonią do ponownej analizy czy dom murowany jest tym, czego faktycznie pragniemy.
Alternatywą są firmy oferujące domy drewniane w technologii szkieletowej – produkt ten przybył do nas z Dalekiej Skandynawii i Kanady, gdzie rozwiązania takie są stosowane z dużym entuzjazmem. Konstrukcja taka ma wiele zalet – podstawową jest fakt, że sama budowa trwa od 2 do 4 miesięcy, w zależności do jakiego stanu inwestorzy zdecydowali się wybudować dom. Istotną informacją jest fakt, że jedynym elementem murowanym tej konstrukcji są fundamenty – budowla posiada drewniane stropy, przez co wydaje się być niezwykle lekka. Należy dodać, że domy szkieletowe odznaczają się olbrzymia łatwością przebudowy czy modernizacji – to daje spore pole manewru na przyszłe lata! Domy budowane techniką szkieletową odznaczają się bardzo dobrą ochroną cieplną – to ważna informacja!
Eleganckie dom szkieletowe posiadają wiele zalet – architekci dbają o to, aby do wewnątrz wpadało jak najwięcej naturalnego światła. Duże, przestronne okna zapewnią doskonały widok na ogród, w razie potrzeby można je oczywiście zasłonić.

Czy dom tego typu różni się od klasycznego, murowanego budynku?

Zdecydowanie nie – różnica tkwi jednak w kosztach, które w przypadku domów szkieletowych mogą być nawet o 30-40% niższe! To spore ułatwienie dla inwestorów i ich portfeli!
Szukając odpowiedniego wykonawcy domy szkieletowego warto zwrócić uwag na ofertę marki mawit.com.pl.

Posty powiązane

pled balkon krzesło balkonowe wygodne koce ogród