Nieruchomości komercyjne – co to takiego?

Nieruchomości komercyjne to określenie oznaczające budynek, lokal, bądź pomieszczenie przeznaczone do prowadzenia działalności gospodarczej.

Jak wybrać odpowiedni lokal dla firmy?

Decyzja o zakupie lub wynajęciu nieruchomości komercyjnej, jest powiązana ze sporymi kosztami, ale odpowiedni wybór sprawi, że będzie przynosiła nam zyski.

Bez względu na biznes, którym chcemy się zająć, pierwsza rzecz jaką musimy zrobić, to kalkulacja wszystkich kosztów. Równie ważną sprawą jest świadomość, że podczas podejmowania decyzji, nie możemy kierować się impulsem.

Lokalizacja to podstawa

Pierwszym pytaniem jakie się nasuwa jest, jaka będzie idealna lokalizacja, która pozwoli pozyskać nam, jak najwięcej klientów. Musimy dobrze przemyśleć plan działania i w zależności od rodzaju interesu, którym chcemy się zająć, wybrać idealny dla nas lokal. Innymi kryteriami będziemy się kierować przy wyborze miejsca na bar, a innymi jeśli chcemy zająć się prowadzeniem hotelu.

Kierujmy się zasadą, że w każdym przypadku należy wziąć pod uwagę odległość od centrum, w którym z reguły jest największy ruch, ale ceny lokali pod wynajem, czy na sprzedaż są na ogół znacznie wyższe. Łatwość dojazdu, która sprawi, że nasi klienci nie będą mieli problemu zarówno z odnalezieniem celu, dojechaniem do niego, ale także z zaparkowaniem w niedalekiej odległości. Musimy liczyć się także z możliwością rozwoju naszej firmy i koniecznością rozbudowy obiektu lub powiększenia wynajmowanego obszaru.

Zanim zdecydujemy się na lokal, który świetnie został zaprezentowany na stronie internetowej, koniecznie udajmy się do niego, aby na własne oczy przekonać się, z czym mamy do czynienia. Jeżeli po dokładnym zapoznaniu się z ofertą, będziemy mieli wątpliwości, poczekajmy na lepszą, ponieważ po podpisaniu umowy, nie będziemy się mogli wycofać. Bardzo istotne są także koszty. Jeśli dana nieruchomość komercyjna nie będzie spełniała wszystkich wymagań, a cena będzie przekraczała wyznaczoną przez nas granicę, nie działajmy pochopnie. W takich wypadkach każdy ruch musi być starannie przemyślany.

Niełatwe początki

Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, niesie ze sobą ryzyko i liczne, nieprzewidziane przeszkody. Jednak nie ma rzeczy niemożliwych, a ograniczenia istnieją jedynie w naszej głowie. Jeżeli podejmujemy decyzję, że chcemy iść własną drogą, tego się trzymajmy. Bądźmy dobrej myśli, a w razie potrzeby zaczerpnijmy rad specjalistów, którzy chętnie nam pomogą.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – nieruchomości komercyjne

Posty powiązane