New Clarity w Twoim ogrodzie

W ogrodzie, podobnie jak we wnętrzach, nie ma miejsca na przypadek i nieprzemyślane rozwiązania. Aranżując swoją najbliższą przestrzeń, w której odpoczywasz, relaksujesz się i regenerujesz, warto mieć świadomość najświeższych trendów, które będą dominować w nadchodzącym sezonie. Najbliższy czas zdecydowanie należy do nurtu New Clarity. Co kryje się pod tą nazwą? Jakie meble pozwolą Ci odwzorować w swoim ogrodzie klimat rodem z okładek pism poświęconych architekturze ogrodowej? Sprawdź!

Tryumf prostoty

Moda na minimalizm trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić! New Clarity tylko umacnia tendencję, która od kilku sezonów króluje we wnętrzach i w ogrodach. Nowa odsłona minimalistycznej konwencji ma swoje korzenie w skandynawskiej oszczędności oraz w japońskiej sztuce umiaru i harmonii. Główną rolę w aranżacjach płynących z nurtem New Clarity odgrywa biel przełamana czernią i szarościami. Wśród używanych materiałów prym wiodą naturalne surowce, głównie jasne drewno.

Harmonia w ogrodzie

Jeśli chcesz stworzyć w ogrodzie urokliwy, minimalistyczny zakątek, postaw na technorattan! Eleganckie meble ogrodowe wykonane z syntetycznej plecionki charakteryzują się finezyjnymi, prostymi kształtami pozbawionymi wymyślnej ornamentyki. Pożądany klimat stworzysz, kiedy pod zadaszeniem altany lub na tarasie zagości biała kanapa z technorattanu. Użycie białych materiałów w ogrodzie może budzić pewne wątpliwości – zupełnie niesłusznie! Zwarta i nieporowata struktura rattanu syntetycznego jest przyjemna i łatwa w czyszczeniu. Wystarczy przetrzeć powierzchnię mebla wilgotną ściereczką nasączoną delikatnym detergentem, aby usunąć wszelkie zabrudzenia. Ponadto, czołowi producenci wyposażenia outdoorowego dbają, aby poduszki i siedziska również były odpowiednio zabezpieczone – nieprzepuszczalne poszewki pokryte są ochronną warstwą teflonu, który nie wchłania wilgoci i zanieczyszczeń.

Posty powiązane

duża skrzynia ogrodowa z technorattanu technorattan skrzynia tarasowe dodatki