Nadchodzi starość…

Praktycznie każdy z nas ma w domu starszą osobę. Niestety starość nie zawsze jest pogodnym okresem, który upływa na zabawie z wnuczętami, odpoczynku i pomocy dzieciom przy domu. Czasem niestety starości towarzyszą liczne choroby znacznie nieraz wpływające na funkcjonowanie seniora. I choć te choroby, które atakują ciało dają się nieraz zwalczyć, to niestety te, które dotykają umysłu są często już nieodwracalne.

Choroba Alzheimera

Niestety częstą chorobą, która dotyka starsze osoby jest choroba Alzheimera. Jest to postać otępienia i niestety choroba, na którą praktycznie nie ma skutecznego leczenia. Po pewnym czasie wiadomo jest, ze nasz senior nie będzie w stanie dłużej sam funkcjonować- będzie potrzebował stałej opieki. Niestety żyjemy dzisiaj w takich czasach, że nie możemy sobie pozwolić na zwolnienie się z pracy i opiekę nad starszą osobą, jednocześnie jednak pragniemy się nią zaopiekować. Co w tej sytuacji możemy zrobić?

Dom opieki

Warto wtedy rozważyć oddanie danej osoby do domu seniora. Wbrew pozorom dzisiaj sytuacja już się radykalnie zmieniła i dzisiaj mamy możliwość wyboru domu opieki, który będzie idealnie nadawał się do potrzeb naszego seniora. Jak znaleźć odpowiedni dom opieki? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową odpowiednie hasło np. „dom opieki mazowieckie” i przejrzeć oferty poszczególnych domów. Tu warto zwrócić szczególną uwagę nie tyle na koszty, lecz na to, co otrzymujemy za daną cenę. Szczególnie ważne jest to, czy jest cały czas pielęgniarka, jak liczny jest personel, czy organizowane są specjalne zajęcia dla seniorów.

„Ukierunkowane” domy opieki

Warto jeszcze wspomnieć krótko o tym, że dzisiaj bez większego problemu znajdziemy również domy opieki, które przyjmują głównie osoby właśnie np. z chorobą Alzheimera lub z różnymi innymi niepełnosprawnościami. Jeśli nasz senior cierpi właśnie na chorobę Alzheimera to naprawdę warto znaleźć dom opieki, zajmujący się przede wszystkim takimi osobami albo chociaż oferujący specjalną terapię i zajęcia dla nich. Wtedy będziemy mieć pewność, że pracownicy nie tylko będą dbać o jakość życia starszej osoby, lecz również o to, aby choroba nie postępowała tak szybko. Jak znaleźć taki dom opieki? Najlepiej także przez internet wpisując np. hasło „dom opieki alzheimer Warszawa” .
Na koniec warto jeszcze dodać, że wiele ofert na pewno wyskoczy nam na hasło „dom opieki alzheimer”. Warszawa to bowiem miasto, w którym na pewno jest dużo tego typu placówek. Pamiętajmy jednak, żeby w miarę możliwości wybrać te położoną blisko nas albo do której mamy łatwy dojazd.
Materiały do artykułu dostarczył Kaśmin – dom opieki alzheimer warszawa.

Posty powiązane

esencjapiekna.com.pl meble rattanowe na balkon nowoczesne zadaszenie tarasu