Monitoring domu a bezpieczeństwo

Monitoring w domu zapewnia nam większe bezpieczeństwo, zabezpiecza przed przejawami wandalizmu, kradzieżom czy dewastacjom samochodu. W dzisiejszych czasach jest potrzebny i decyduje się na takie rozwiązanie wiele osób posiadających domy, jak i mieszkania.
System monitoringu składa się z kamery, rejestratora, potrzebne są też odpowiednie obiektywy, przewody do podłączenia urządzeń. Na rynku znajdziemy zarówno kamery do użytku zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Do wyboru mamy modele analogowe, cyfrowe oraz kamery AHD, które są połączeniem tych dwóch wymienionych wcześniej modeli. Jeżeli chodzi o kamery zewnętrzne, należy wziąć pod uwagę obudowę, musi być solidna, powinna być odporna na warunki atmosferyczne. W sklepach znajdziemy kamery dzień/noc, sprzęt z oświetlaczem IR, dzięki którym możliwa jest rejestracja obrazu w ciemności. Rejestrator wybieramy uwzględniają ilość kamer, jaką chcemy zamontować. Poszczególne rejestratory różnią się od siebie kompresją oraz jakością obrazu. Jeżeli chcemy wyświetlać obraz z kamery przez Internet, należy pamiętać o wejściu LAN. Równie istotną rzeczą jest rozdzielczość obrazu, im większa, tym lepiej, chociaż wtedy należy liczyć się z dużo wyższą ceną. Wybierając kamerę IP możemy dokonywać zbliżeń, jest widocznych wiele szczegółów. Bardzo istotnym parametrem jest także rozmiar przetwornika CCD, od którego zależy kąt widzenia. Standardowe kamery zazwyczaj posiadają do 580 linii, które są wystarczające.
Podstawową sprawą jest dobranie monitoringu do konkretnego zastosowania, ceny są różne w zależności od marki, rodzaju sprzętu, jego możliwości, dlatego trudno jest mówić o konkretnych cenach. Nie mniej jednak, kamery IP na pewno będą droższe od rozwiązań analogowych. Dobrą alternatywą może okazać się w tym wypadku AHD. Połączenie kamery cyfrowej i analogowej to dobre rozwiązanie, wiele osób jest zainteresowanych tego typu sprzętem. Wygodne są kamery bezprzewodowe, przy czym trzeba mieć na uwadze to, że czasami będziemy spotykać problemy z poprawnym wyświetleniem obrazu.
Spójrz na kamery do monitoringu.

Posty powiązane

pokrowiec na grill gazowy donice technorattan wysokie pokrowiec na grill